Witamy w świetlicy szkolnej

Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim:

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. O. Kolberga w Opolu Lubelskim
Gimnazjum Nr 2 im. O. Kolberga w Opolu Lubelskim

Święto Jabłka

W dniach od 4 do 6 listopada 2014 roku w naszej świetlicy w ramach realizowanego przez szkołę programu „Owoce w szkole” odbył się „Dzień Jabłka”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści dla zdrowia wynikają ze spożywania jabłek i innych owoców. W tych dniach świetlica przemieniła się w niezwykłą kuchnię, a dzieci w kucharzy, którzy przygotowywali przepyszne dania z jabłek: sok, zdrowe chipsy jabłkowe, szarlotkę oraz szaszłyki z jabłek z cynamonem. Dzieci z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych malowały jabłuszka z papieru, które potem zawieszały na gałązkach. Przygotowaliśmy opaski z czerwonym jabłuszkiem, które wykorzystaliśmy do inscenizacji piosenki pt.” Wniosły dzieci z sadu….” W naszej świetlicy pachniało jabłkami i cynamonem. Pod koniec zajęć odbyła się prezentacja i degustacja przygotowanych dań.
Dni te minęły w „smakowitej i przepysznej” atmosferze. Dostarczyły dzieciom nie tylko miłych wrażeń i doświadczeń, ale przede wszystkim konkretnej wiedzy i mnóstwo witamin.

"Barwy jesieni"

Co to za pani, zgadnijcie proszę,
Gdy do nas przychodzi zakłada kalosze
Owoce, warzywa w jej koszu znajdziemy
Brązowe kasztany też dostaniemy…

Jesień już w pełni zadomowiła się w parkach, sadach oraz wszędzie tam, gdzie odnajdujemy skupiska roślin i drzew. Różne odcienie żółci, brązu i czerwieni cieszą oczy ludzi, którzy przechadzając się wśród kolorowych alejek mogą do woli cieszyć się barwami jakie oferuje nam jesień. Jest to wyjątkowa pora roku. Jesieni możemy doświadczyć na różne sposoby, samo przebywanie wśród pożółkłych liści wprawia człowieka w głęboką melancholię. By doświadczyć jesiennych uroków udaliśmy się na spacer wokół szkoły, gdzie swe piękno roztaczają otulone barwnymi liśćmi konary drzew.

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie