Musicie być mocni. Drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć... Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...
Po raz kolejny w Rykach odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK” Ryki 2015.
W dniach 8-9 maja 2015r. na scenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach zaprezentowało się 67 wykonawców w wieku 6-20 lat. Naszą szkołę reprezentowała Antonina Maciąg z klasy I b, która była jedną z najmłodszych uczestniczek festiwalu. Tosia wykonała utwór ,, W królestwie zielonej polany’’ z repertuaru Majki Jeżowskiej. Aby znaleźć się w etapie wojewódzkim tego festiwalu Antonina musiała pokonać wszystkie rywalki ze swojej kategorii wiekowej na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w OCK w Opolu Lubelskim. Tosia zdobyła na festiwalu II miejsce i otrzymała nominację do reprezentowania powiatu opolskiego w etapie wojewódzkim ,,Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, Śpiewający Słowik” w Rykach.
Opiekunką uczennicy jest pani M. Łukasiewicz.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia Antosi z występu w etapie wojewódzkim
Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK” Ryki 2015.
W dniu 24 marca 2015 r. odbył się VII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Słowiczek” którego organizatorkami były Pani Agnieszka Czapla i Pani Beata Złotucha. Wzięło w nim udział 38 uczestników w wieku od 5 do 9 lat. W konkursie brali udział soliści i zespoły reprezentujące klasę. Festiwal ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez muzykę i śpiew, stworzenie możliwości zaprezentowania wokalistów i odkrywania młodych talentów oraz wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.
Tegoroczny „Słowik” obfitował w talenty i stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści wspaniale zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze piosenki dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się dla jurorów trudnym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: s. Dominika Iwona Lis, p. Zdzisław Madej, p. Tomasz Furdal wyłoniła laureatów, którymi zostali: Weronika Łyjak, Antoni Flont, Gabriela Chlebicka z Grupy I OP (wych. A. Czapla), Kamila Florek, Klaudia Woś, Julia Wrona z klasy I a (wych. E. Wawer), Zosia Gajdzińska z klasy I b (wych. M. Łukasiewicz), Michał Furtak, Wiktoria Wrona z klasy II a (wych. R. Wojdyła), Przemek Czapla z klasy II b (wych. E. Rodak), Julia Jeziorska, Kamila Superson z klasy III a (wych. B. Złotucha), Julia Klocek, Jan Walencik z klasy III b (wych. A. Piątek).
Wszyscy laureaci uzyskali nominację do Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się 22 kwietnia 2015r. o godz. 900 w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lubelskim.
Ponadto wyróżnienia w konkursie otrzymały zespoły: „Fantazja” z grupy I OP, „Pierwszaki” z kl. I a, „Alfabet” z kl. I b, oraz „Uczniowie z klasy IIa”.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom festiwalu i ich wychowawczyniom. Zachęcamy do dalszej pracy nad śpiewem i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.
W tym roku po raz kolejny dzieci z klas 0-III Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim uczestniczyły w prezentacjach konkursowych XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska". Przesłuchania odbyły się 22 stycznia 2015 r. w Opolskim Centrum Kultury w Opolu Lub. Swoje umiejętności wokalne dzieci zaprezentowały wykonując mniej znane pastorałki oraz tradycyjne polskie kolędy.
Małych wokalistów w przygotowaniach wspierali: wychowawczynie, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Dla niektórych był to pierwszy występ przed YURY. Uczestnikom i ich opiekunom towarzyszyły ogromne emocje i trema. Z klasy 0 p. A. Czapli wystąpiło troje wokalistów: G. Chlebicka,W. Łyjak, A. Flont. Z klasy p. E. Wawer J. Wrona. Pani M. Łukasiewicz przygotowała do festiwalu aż sześć wokalistek: J. Michalak, A. Bełcik, A. Maciąg, Z. Gajdzińską, J. Kamińską i K. Strawę. Z klasy II p. E. Rodak wystąpił P. Czapla. Klasę III p. B. Złotuchy zaprezentowała K. Superson, zaś III p. A. Piątek J. Klocek i J. Walencik, który jako jedyny wystąpił w niedzielę w konkursie laureatów, zajął II miejsce w kategorii soliści klas 0-III. Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się podczas przesłuchań. Perfekcyjnie wykonały przygotowane utwory. Po raz kolejny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i artystycznych. Swoimi występami udowodniły, że kultywują tradycję śpiewania kolęd i pastorałek.
O tym, że nasze dzieci lubią i potrafią pięknie śpiewać świadczy ich liczny udział w tych konkursach. A póki co już przygotowują się do kolejnego Szkolnego Konkursu Piosenki ,,Słowiczek”.
W miesiącu kwietniu uczniowie klas 0 – IV mieli okazję uczcić wydarzenie kanonizacji papieża Jana Pawła II poprzez udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Jan Paweł II – sercem malowane”.
W Konkursie wzięło udział 40 uczniów. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy 0 –II miały za zadanie zilustrowanie jednego z trzech fragmentów książki Joanny Krzyżanek pt. „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”, natomiast klasy III-IV wykonywały rysunek o temacie dowolnym, związanym z postacią św. Jana Pawła II.
Po wnikliwej ocenie komisja konkursowa, której przewodniczył pan Cezary Łukasiewicz wybrała najlepsze prace. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a wyróżnieni dyplomy uczestnictwa w konkursie. Prace zostały przedstawione szerszej publiczności na wystawie w kościele parafialnym w Opolu Lubelskim.
Wszystkim laureatom i uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
8 kwietnia 2014 r. w Opolskim Centrum Kultury odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych. Celami imprezy były: prezentacja dorobku artystycznego młodych grup twórczych, inspirowanie poszukiwań oryginalnych form pracy twórczej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji teatralnej, tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród młodych, promocja twórczości młodych grup artystycznych, a także tworzenie możliwości wymiany doświadczeń między pedagogami i instruktorami teatralnymi. W swej ocenie Jury Przeglądu posługiwało się następującymi kryteriami: dobór właściwego repertuaru, uczestnictwo wykonawców we współtworzeniu prezentacji teatralnej, uniwersalność formy i tematu, oryginalność rozwiązań scenicznych.
W przeglądzie wzięli udział uczniowie klasy III szkoły podstawowej, którzy pod opieką pani M. Łukasiewicz zaprezentowali przedstawienie pt. „W poszukiwaniu szczęścia”.
Młodzi aktorzy w baśniowy sposób przedstawili biografię H. Ch. Andersena: narodziny, dzieciństwo, młodość, pobyt w słynnej szkole w Slagesle. Swoim występem przybliżyli postać pisarza, ukazali trudna i pełną wyrzeczeń drogę, którą musiał przejść, zanim stał się sławny.
W roli H. Ch. Andersena wystąpił P. Ziętek. W rodziców pisarza wcielili się A. Zielonka i M. Duda. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i ekspresją odegrały swoje role. Przedstawienie bardzo podobało się publiczności, o czym świadczyły duże brawa i wyrazy uznania od widzów. Nie zabrakło słów podziwu dla scenografii wykonanej przez p. C. Łukasiewicza, nauczyciela plastyki. Nie obyło się i tym razem bez wsparcia rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu ciekawych i oryginalnych kostiumów.
Na deskach OCK zaprezentowała się również grupa teatralna „Niemożliwi”. W jej skład wchodzą uczniowie klas III gimnazjum uczestniczący w zajęciach artystycznych – edukacja teatralna oraz uczniowie klas II – członkowie zajęć artystycznych-muzyka. Ich występ, oparty na tekstach R. Przemyk, W. Szymborskiej, J. Cygana, Cz. Miłosza, Matki Teresy z Kalkuty i Kasi Nosowskiej, nosił tytuł „Nim czerń zmąci biel”. Tematyka związana była z zawsze aktualnym problemem dobra i zła. Gimnazjaliści zostali przygotowani przez p. R. Kopycińską i p. M. Dobrosza. Przedstawienie powstało na zajęciach artystycznych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim mieli możliwość obejrzeć je już wcześniej, gdyż inscenizacja stanowiła część widowiska bożonarodzeniowego. Chociaż młodzi aktorzy nie znaleźli się na podium, to mają nadzieję, że przesłanie płynące z prezentowanej przez nich sztuki wzbudzi
u odbiorców głęboką refleksję. Pamiętajmy bowiem, że:
„Istnienie zła pozwala dostrzec dobro.
Czarne z białym płynnie się przenika
Równowaga - oto tajemnica.”
15 stycznia 2014 r. w Opolskim Centrum Kultury odbył się przegląd XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska", w której wzięli udział nasi uczniowie.
W koncercie laureatów wzięli udział: Kamila Superson, ZS nr 2, opiekun: Beata Złotucha (III miejsce w kat. soliści klas I-III), Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół nr 2 (II miejsce w kat. zespoły gimnazjum/szk.średnie, opiekun: Mariusz Dobrosz) w składzie: Anna Greguła, Ewelina Kruk, Joanna Kosik, Beata Dziechciarz, Michał Bujnowski, Kacper Rak, Jakub Zawadzki.
W dniu 7 listopada 2012r. w odbył się Jesienny Konkurs Młodych Instrumentalistów. Miał on rangę powiatową, zgromadził więc dzieci i młodzież z Opola Lubelskiego, ale również z Józefowa nad Wisłą, Chruśliny, Wilkowa, Łazisk i Kluczkowic. Tym bardzie cieszy fakt, że reprezentacje naszej szkoły podstawowej i ginazjum odniosły duży sukces!
Adam Miroński - I miejsce w kategorii solistów szkoła podstawowa (akordeon);
DominikŻydek - III miejsce w kategorii solistów szkoła podstawowa (akoreon);
Katarzyna Wrona - I miejsce w kategorii solistów gimnazjum (fortepian);
Maciej Miroński - II miejsce w kategorii solistów gimnazjum (gitara klasyczna).
Uczniowieotrzymali nagrody i dyplomy. Ponadto Kasia Wrona została zaproszona do wykonania recitalu na uroczystości rozdania Opolskich Toporów (nagród miasta dla zasłużonych osób), która to uroczystoś odbędzie sę w grudniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Społeczna Szkoła Muzyczna im. Henryka Wieniawskiego w Bełżycach rozpoczęła działalność w murach naszej szkoły 1 września 2008 r. jako filia zamiejscowa.
Uczęszczają do niej nasi uzdolnieni muzycznie uczniowie, ale również uczniowie z innych szkół Opola Lubelskiego i okolic.
Nasza Szkoła Muzyczna - bo tak już o niej chyba można mówić - współpracuje z gimnazjum i szkołą podstawową między innymi organizując koncerty dla społeczności szkolnej i rodziców.
Poniżej plakat naboru, a pod nim link do oficjalnej strony.
14 stycznia 2012 r. odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: "Kolorowe Nutki" - zespół wokalny z "Małej Świetlicy" pod kierunkiem pani Eweliny Oroń-Książek i chór szkolny (jeszcze bez nazwy) pod kierunkiem Mariusza Dobrosza.
Festiwal z roku na rok cieszy się większą popularnością i z roku na rok rośnie liczba uczestników, wystarczy wspomnieć, że przegląd konkursowy trwał z przerwą obiadową od godziny 9.00 do 19.00. W jury zasiadali eksperci z Puław, Lublina i Łodzi.
Mimo silnej konkurencji i dużej tremy nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca: "Kolorowe Nutki" - I miejsce w kategorii zespoły wokalne 6 - 10 lat i Chór Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim - III miejsce w kategorii chóry 11 - 15 lat.
Gratulujemy!!! i zapraszamy do obejrzenia nagrania z występów:
15 stycznia 2011 r. już po raz IX odbył się w kinie "Opolanka" Festiwal Kolęd i Pastorałek "Polska Kolęda" organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Opolu Lubelskim. Brali w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Sylwia Pikuła, Klaudia Porębska, Patryk Dobrosz i Łukasz Maros towarzyszyli im starsi koledzy: Emil Sosik i Kamil Spyt. Zespół w tym składzie w kategorii "zespoły gimnazjum i liceum" zajęli I miejsce. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!
Dnia 30 stycznia 2010 roku w Kinie ,,Opolanka” odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych oraz dwóch kategoriach wykonawczych. W bogatym repertuarze zaprezentowało się kilku solistów i kilka zespołów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Oskara Kolberga. Mimo dużej liczby wykonawców uczennica naszej szkoły Klaudia Kowalczyk zajęła II miejsce w kategorii soliści gimnazjum, Julia Muciek zajęła III miejsce w kategorii soliści szkoła podstawowa klas IV -VI oraz zespół w składzie: Natalia Strawa, Natalia Buczek i Wiktoria Rola, który zajął II miejsce. W trakcie obrad Jury czas oczekującym umilał występ uczniów ze Szkoły Muzycznej wśród nich znalazło się wielu uczniów naszej szkoły. Wszyscy wyróżnieni wystąpili w koncercie laureatów w dniu 31.01.2010 r.
W dniach 11-13.03.2009r. w Rybniku – Chwałowicach miał miejsce VII Festiwal Piosenki Europejskiej 2009. Festiwal skierowany jest do solistów w wieku 14-25 lat wykonujących piosenki w jednym lub w dwóch językach Unii Europejskiej. Celem jest popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie twórczości artystycznej oraz promocja Unii europejskiej. Z naszej szkoły w festiwalu brały udział dwie uczennice: Adrianna Niedziela i Angelika Filipiak. Pomimo tego, że nie udało się zdobyć żadnego miejsca to dziewczęta uznały to za świetne doświadczenie w dziedzinie artystycznej. Opiekunem jest pani Katarzyna Kramek.
W dniach 18, 21 i 31 stycznia 2009 r. uczniowie naszej szkoły, a zarazem Społecznej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Bełżycach Filia w Opolu Lubelskim koncertowali w naszym parafialnym kościele, Przedszkolu Miejskim i na choince szkolnej. Wszędzie popisy instrumentalistów spotykały się z gorącym przyjęciem i aplauzem. Gratulujemy uczniom i pedagogom!
Na wiosnę czeka nas nowy repertuar i nowe koncerty: czekamy!!!
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies