<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych.

-- Hans Urs von Balthasar

Aktualności


tn_IMG_20150905_115949
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00319
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Andrzejki
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0303
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie

Admin ::: 28-10-2013 ::: 547 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU LISTOPADZIE 2013

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 45,60 - ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 55,10- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- gimnazjum kl. I - III 55,10- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 110,20- ZŁInformacje do przelewu

Zwyczajni niezwyczajni
w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim

Admin ::: 27-10-2013 ::: 665 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

      "Kto idzie w szczyt, na stromą drogę się nie zżyma, bez męki pól i ramion skąd by słodycz w chlebie…”. Tymi pięknymi słowami Leopolda Staffa obdarowała nas pani Renata Kopycińska uhonorowana w tym roku Nagrodą Kuratora Oświaty. Tego zaszczytnego wyróżnienia mogliśmy pogratulować, właśnie dzięki ciężkiej pracy, którą na co dzień wykonuje i słodkim owocom, jakie po niej zbiera. Słowa te 14 października, czyli w Dzień Edukacji Narodowej, nabierają dodatkowej głębi i mocy. Trud, jaki w roku szkolnym nauczyciele wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń, w tym szczególnym dniu zostaje doceniony.
      Jak co roku Dzień Nauczyciela stał się okazją do podsumowania i nagrodzenia pracowników szkoły. Oprócz pani Renaty Kopycińskiej – polonistki, nauczycielki zajęć artystycznych, autorki wielu scenariuszy ("Opolska Sobótka”, "Wesele lubelskie”), która została uhonorowana Nagrodą Kuratora Oświaty w Lublinie, w trakcie akademii w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim dyrektor Jerzy Kramek wręczył Nagrody Dyrektora wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Pogratulował także Nagrody Burmistrza Opola Lubelskiego, jaką w tym roku otrzymali: pan Zdzisław Madej, pan Mariusz Dobrosz, pan Cezary Łukasiewicz i pan Tomasz Jasik.
      W części artystycznej przygotowanej przez panią Monikę Łyjak mogliśmy obejrzeć scenki pokazujące, z przymrużeniem oka, rzeczywistość szkolną. Zapoznaliśmy się również z ,,galerią osobliwości” czy osobowości szkolnych, czyli gronem pedagogicznym. Nie zabrakło również kwiatów i życzeń skierowanych nie tylko do nauczycieli, ale do całej społeczności szkolnej. Jak podkreślił dyrektor Jerzy Kramek, jest to święto oświaty, ale również rodziców, uczniów, wszystkich tych osób, bez których zaangażowania żadne przedsięwzięcie, działanie wychowawcze nie byłoby możliwe do zrealizowania.
      Dyrektor Jerzy Kramek za działalność na rzecz szkoły został uhonorowany najwyższym odznaczeniem ministra edukacji narodowej – Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest to dla nas tym większy zaszczyt, iż tym znamienitym odznaczeniem w 2013 roku zostało wyróżnionych jedynie 174 pracowników oświaty z całego województwa.
      Jak zwykle mogliśmy liczyć na uświetnienie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Powiśloki”. Rozpoczął on część artystyczną dostojnym polonezem i jeszcze dwa razy wystąpił na scenie (tańce łowickie – grupa starsza, tańce lasowiackie - grupa młodsza).
      Nie byli to jedyni tancerze, którzy tego dnia prezentowali się na naszym szkolnym parkiecie. Otóż, formacja taneczna pana Macieja Gołębiowskiego z EM studio, dała nam fenomenalny pokaz tańców standardowych. Słowo ,,fenomenalny” nie jest żadną przesadą, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ci młodzi tancerze to mistrzowie Polski w kategorii do lat 15!
      Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim w tym roku szczególnie upłynął pod znakiem tych, którzy dokładają wszelkich starań, aby nasza młodzież miała nie tylko zorganizowany czas po lekcjach, ale również, by mogła czerpać z rozwijania swoich zainteresowań satysfakcję. Kolejnymi mistrzami bowiem, których przywitaliśmy gorącymi brawami, byli nasi piłkarze – chłopcy młodsi (rocznik 2002/2003) z UKS Dubler. Oni to w IV Turnieju Orlik 2013 o Puchar premiera Donalda Tuska w finale ogólnopolskim wywalczyli III miejsce.

***


      Nauczyciel pokazuje, że bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe – bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nich potrafi robić coś wyjątkowego. Każdy z nich jest cenny. Lecz, jeśli nie chcemy być zwyczajni, nie musimy. Kto wie, czego byśmy dokonali, gdybyśmy podążali za głosem niezwykłego marzenia całym sercem, rozumem i odwagą. Wielu z nas już się o tym przekonało…

A. Grudka
Fot. Daria Knap (kl. III a)


         

JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU

Admin ::: 22-10-2013 ::: 674 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Co nas czyni ludźmi?
Język? Pochodzenie?
Kolor skóry, czy wyznanie?
A może własne przekonanie?
Czasem chore i zakłamane...
Bo przecież człowiek
To trochę więcej niż ciało
Więc nie patrz
Bo nie zobaczysz...
Nie słuchaj
Bo nie usłyszysz...
Pokochaj wszystkich ludzi
A poczujesz jak złość
się w tobie gasi...
Bo tego czego nie widać
i to czego nie słychać
Można poczuć
Bo to jest dusza...
Bo to jest dusza...

          Co roku w październiku w rocznicę pontyfikatu pochylamy się w naszej szkole nad życiem
i nauczaniem błogosławionego Jana Pawła II, Papieża nazywanego człowiekiem modlitwy, pokoju, rodziny, cierpienia, miłości, życia…..
         W tym roku poznaliśmy Go jako Papieża Dialogu. Wsłuchując się w Jego przesłanie, uczmy się budować w swoich środowiskach atmosferę dialogu, która będzie nas i naszych rozmówców otwierała na to, co najważniejsze w życiu człowieka, na szczęście wypływające z harmonii myśli i serca, kierowanej właściwym dialogiem między nami a Bogiem, między nami a innymi ludźmi, a także samym sobą. Jest to również początek naszego osobistego przygotowania się do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, którą Ojciec Święty Franciszek zapowiedział na 27.04.2014r.

          Poprzez pantomimę pt. ”Trzy drzewa”, teksty Jana Pawła II, a także pieśni i piosenki zarówno religijne i świeckie chcieliśmy zwrócić uwagę oglądających jak ogromną rolę w życiu każdego z nas ma słowo kierowane do drugiego człowieka. Czasami są to słowa raniące, negatywne niszczące osobowość, wyrządzające krzywdę i cierpienie,” słowa bez pokrycia, słowa rzucane na wiatr”. .. Recytatorzy oskarżali:
         „My - pokolenie Kaina. Nie potrafimy postawić kroku, aby nie przydeptać.
Nie potrafimy ręki położyć, aby nie zgnieść.
Nie potrafimy dać, aby nie zabrać. Nie potrafimy się śmiać, aby nie urazić tych, którzy płaczą.
         Nie potrafimy pochwalić, aby nie skrzywdzić tych, których nie chwalimy.
Nie potrafimy kochać, aby nie skrzywdzić tych, których nie kochamy… „
W nadmiarze, potoku słów zapominamy o najważniejszych słowach. O tych słowach, które umożliwiają nam kontakt z drugim człowiekiem, pozwalają czuć się bezpiecznie.
         Zastanowiliśmy się jakich cech trzeba się pozbyć, aby móc lepiej kontaktować się z innymi?
Co zrobić, żeby rozbić ten mur odgradzający nas od świata? Z jakich cech zbudowane są te niewidzialne mury? Doszliśmy do wniosku, ze cegiełki niewidzialnego muru to:
ZAZDROŚĆ, która popycha ludzi do różnych okropnych czynów...
KŁAMSTWO, które wprowadza fałszywe definicje...
ZAROZUMIAŁOŚĆ, która niszczy przyjaźń...
PYCHA, niszcząca naszą osobowość...
CHCIWOŚĆ podpierająca się oszustwem...
CHAMSTWO, niszczące nasze człowieczeństwo...
OBŁUDA, przez którą nie potrafimy być szczerzy...
BRAK TOLERANCJI, pogłębiający różnice...
EGOIZM, który powoduje, że zapominamy o potrzebach innych ludzi...
NIENAWIŚĆ, która prowadzi do zbrodni...
         Każdy z nas powinien być odpowiedzialny za wypowiadane słowa i czyny. Wypowiadając słowa pozytywne pozostajemy wierni pięknu i prawdzie do końca naszych dni. Powinniśmy pamiętać
o miłości, przyjaźni, radości, prawdzie, wierze, pokoju, pomocy, tolerancji, cierpliwości, opanowaniu i zrozumieniu.
U Błogosławionego Jana Pawła II obszerne zagadnienie dialogu można przedstawić
w wymiarze wewnątrzkościelnym, publicznym, indywidualnym, ekumenicznym, międzyreligijnym, kulturowym czy naukowym. Był On mistrzem dialogu. Jego słowa zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Niego niespotykaną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego „innego”, z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył.
Scenariusz Dnia Papieskiego został przygotowany przez Panią Renatę Kopycińską i Panią Dorotę Kopeć, oprawa muzyczna Pan Mariusz Dobrosz, scenografia Pan Cezary Łukasiewicz. Udział brali uczniowie z kl. III gim. (zajęcia artystyczne edukacja teatralna), uczniowie kl.II i I gim, a także uczennice z kl. VI (zespół muzyczno- wokalny).Młodzież bardzo zaangażowali się w organizację Dnia Papieskiego.


Dorota Kopeć

Ogłoszenie

Admin ::: 30-09-2013 ::: 555 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU 2013

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 52,80 - ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 63,80- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- gimnazjum kl. I - III 63,80- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 127,60- ZŁInformacje do przelewu

FANTASTYCZNIE FIZYCZNO-CHEMICZNIE

Admin ::: 18-09-2013 ::: 512 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        Tradycją naszego gimnazjum są coroczne, wrześniowe wyjazdy na pokazy fizyczno-chemiczne do Instytutu Fizyki i Chemii UMCS w Lublinie. Dnia 11.09.2013r. uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod opieką p.Z.Madeja, p.H.Kocon, K.Walczak- Widyńskiej i p.I.Mirońskiej.
        W Instytucie Fizyki obejrzeliśmy doświadczenia z : elektrostatyki, ciśnienia, akustyki i mechaniki. W niektórych eksperymentach aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie wykonując polecenia prowadzących. Była to ciekawa lekcja fizyki.W Auli Wydziału Chemii UMCS w Lublinie, w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru, pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe doświadczenia chemiczne, trudne do wykonania w warunkach szkolnych. Prezentowane były także eksperymenty, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. Nasi uczniowie czuli się tam, jak prawdziwi studenci. Z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę.
Prezentujemy kilka zdjęć z pokazów.
    

K. Gazda, E. Zagozdon kl. I a gimnazjum

"Dwójka na szóstkę" - ruszamy z projektm

Admin ::: 15-09-2013 ::: 580 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaRuszamy z projektem - "Dwójka na szóstkę". poniżej do pobrania najważniejsze dokumenty, a już wkrótce zacznie działać specjalna podstrona projektu, gdzie dowiecie się więcej szczegółów.

Zebranie rodziców

Admin ::: 12-09-2013 ::: 453 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaZebranie rodziców w naszej szkole odbędzie się 12 września 2013 r. o godzinie 16.30 dla Szkoły Podstawowej i o 17.30 dla Gimnazjum.

Zapraszamy

"Dwójka na szóstkę"

Admin ::: 03-09-2013 ::: 490 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        Pod takim tytułem będzie realizowany w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga, od 1 września 2013r. do 30 czerwca 2014r., projekt edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

       Projekt skierowany jest do uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim. W ramach projektu, którego głównym celem jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów zaplanowano następujące zadania:


  • Zajęcia dodatkowe z matematyki dla wszystkich uczniów klas III i VI

  • Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas I –II i IV – V pt.: „Chcemy być lepsi z matematyki”

  • Warsztaty matematyczne dla uczniów klas I – V pt.: „Matematyka – to lubię”

  • Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów klas I-VI

  • Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla uczniów klas IV – VI

  • Zajęcia komputerowe dla uczniów klas IV – VI pt.: „Młody programista”

  • Zajęcia w kołach zainteresowań (teatralnym, recytatorskim, wokalnym i tanecznym)

  • Zajęcia szkółki piłkarskiej

       Zajęcia w ramach projektu będą realizowane w mało licznych grupach (od 5 do 8 uczniów) bezpośrednio przed lekcjami lub po lekcjach. Na zajęciach będą wykorzystywane m.in. pakiety multimedialne oraz tablice interaktywne.
       Uczniowie mogą brać udział w kilku zadaniach (maksymalnie w 3), zgodnie ze swoimi potrzebami i zainteresowaniami.Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest złożenie formularza zgłoszeniowego i deklaracji uczestnictwa opatrzonych zgodą rodzica.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają bezpłatnie materiały dydaktyczne potrzebne do zajęć.

Rekrutacja uczestników do projektu odbędzie się w pierwszej połowie września.
Szczegółowe informacje będą udzielane przez wychowawców klas na spotkaniach z rodzicami. Będą dostępne również na stronie internetowej szkoły i na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w projekcie


T. FurdalRozpoczęcie roku szkolnego

Admin ::: 19-08-2013 ::: 755 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 dla szkoły podstawowej i gimnazjum odbędzie się 2 września 2013r. (poniedziałek) o godz. 9.15
(boisko do piłki nożnej)


Msza święta dla uczniów i nauczycieli godz. 8.00 w kościele parafialnym


Ogłoszenie!

Admin ::: 14-08-2013 ::: 459 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim ogłasza nabór na następujące stanowiska:

kierownik projektu pt: „Dwójka na szóstkę”

asystent kierownika projektu pt: „Dwójka na szóstkę”


Projekt pt. "Dwójka na szóstkę" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zakończenie roku szkolnego

Admin ::: 25-06-2013 ::: 482 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Zakończenie roku szkolnego dla szkoły podstawowej i gimnazjum
28 czerwca 2013r. o godz. 9.15
(boisko do piłki nożnej)


Msza święta dla uczniów i nauczycieli godz. 8.00 w kościele parafialnym


Pokaz zwierząt egzotycznych w naszej szkole

Admin ::: 19-06-2013 ::: 840 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
Dnia 11 i 12 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. W klasie nr. 17 za drobną opłatą (4zł.), można było pójść na ciekawą lekcję. Jeden pokaz trwał około 45 minut, prowadził je pan z panią (na zmianę :))- oboje byli bardzo doświadczeni oraz bardzo ciekawie opowiadali o gatunkach znajdujących się na wystawie. Sporo dowiedzieliśmy się między innymi o włoskach ptasznika i o tym jak ich wykorzystują do walki z wrogiem.Pan który opowiadał na naszej lekcji pokazywał nam również tańczące ….. ??? Chciał również pokazać nam kameleona, jednak bał się, że w szybie zobaczy swoje odbicie i pomyśli, że to inny osobnik, a kiedy kameleony się boją to robią się duże na co marnują bardzo dużo energii. Jednak nasz samiec nas zaskoczył i sam prosił się o wyjęcie  Obeszło się bez złoszczenia i kameleon nawet dał się dotknąć. Kiedy pan tłumaczył że samiczka niechętnie wychodzi z terrarium- Róża nas zaskoczyła. W nagrodę dostała swój przysmak- świerszcza.

Nieufna róża chyba chce już wracać do swojej klatki :D


W terrarium na drugim końcu klasy także znajdowały się kameleony, lecz dużo starsze od tych, które tu widzimy. Miały aż 5 lat, samiec i samiczka Dyzio i Gabrysia :D Jak się później dowiedzieliśmy samiczka jest w ciąży i nie długo powitamy na świecie młode kameleonki :) Mieliśmy także przyjemność poznać różnego typu Pjęczki i Gady takie jak : salamandra plamista.A to nasz Dyzio 5 letni samiec kameleona :33 Chyba spodobał się Natalii

Sprawozdanie z pokazów przygotowały : Olivia Strachacka, Natalia Popiołek i Aleksandra Świątek


Ekoogród

Admin ::: 17-06-2013 ::: 506 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta29 maja 2013r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Ekoogród – zasady ekologicznej uprawy warzyw. Ekologicznie, fantastycznie, zdrowo i wesoło” Zamieszczamy dwie prezentacje podsumowujące nasze działania.
       

       

„Najtrudniejszy pierwszy krok…”

Admin ::: 29-05-2013 ::: 504 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Aby zostać prawdziwą pisarką, najpierw trzeba zacząć od niewielkich rzeczy i małymi kroczkami zmierzać do celu. Tak było i z nami. Jedna z nas potrafi rysować , a druga pisać i tak powstał pomysł na wzięcie udziału w konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł 2013”, o którym dowiedziałyśmy się od uczącej mnie języka polskiego pani Moniki. Na początku stwierdziłyśmy, że to nie może być trudne zadanie, przecież bajki potrafi opowiadać każdy! Jednak im bardziej zbliżał się termin składania prac, tym więcej miałyśmy wątpliwości, jaki ostateczny kształt ma przybrać nasza praca. Nic nam nie pasowało - słowa traciły sens a obrazki były „jak z innej bajki”. Jednak największe problemy sprawiła nam okładka. Miała być oryginalna i zachęcać czytelnika do przeczytania jej wnętrza. Zależało nam na stworzeniu książki w „stylu retro”, stąd pomysł na wyglądające jak pokryte patyną czasu kartki. We wcieleniu naszych pomysłów w życie nieocenioną pomocą służyli nam: pani Katarzyna Walczak-Widyńska i pan dyrektor Tomasz Furdal, dzięki którym złożyłyśmy książkę w sensowną całość. Gotowe „dzieło” – bajkę pod tytułem „Królewna i skrzypce” -zaniosłyśmy do pani Moniki Łyjak z prośbą o sprawdzenie i ewentualne poprawki lub uwagi. Potem książka, bezpiecznie opakowana, trafiła na pocztę. Od tego momentu z niecierpliwością czekałyśmy na wyniki konkursu. Zostały one ogłoszone 12 maja. Kiedy dowiedziałyśmy się, że zajęłyśmy drugie miejsce, skakałyśmy ze szczęścia! Zostałyśmy również zaproszone do Warszawy na uroczysty odbiór nagród z rąk Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, która była Patronem Honorowym tegorocznej edycji „Bazgroła “. W czasie uroczystego finału pani Anna Komorowska przeczytała najlepszą bajkę. Żałujemy tylko, że nie miałyśmy możliwości zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Pierwszą Damą.
Finał czwartej edycji „Bazgroła“ odbył się w czasie Warszawskich Targów Książki. Dzięki temu mogłyśmy między innymi obejrzeć przygotowany specjalnie dla gimnazjalistów film o powstaniu styczniowym. Uczestniczyłyśmy również w lekcji dla gimnazjalistów „Człowiek przedsiębiorczy – człowiek sukcesu”.
Mamy nadzieję, że udział w konkursie i wygrana pozwolą nam rozwinąć skrzydła do dalszego pisania i rysowania. Nadal będziemy robić to, co lubimy. Teraz już wiemy, że – tak jak w piosence :
“Najtrudniejszy pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto “
Ten pierwszy krok, być może niewielki, ale dla nas bardzo ważny, już wykonałyśmy. Następnym będzie na pewno udział w piątej edycji „Bazgroła “, a kolejne – któż to wie... ?


Agata Czopek
Patrycja Dziechciarz
uczennice Gimnazjum nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim


Serdecznie dziękujemy wszystkim (a zwłaszcza naszym Rodzicom), którzy wspierali nas w realizacji naszych pomysłów i nie przestawali w nas wierzyć!Ogłoszenie

Admin ::: 29-05-2013 ::: 497 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU CZERWCU 2013

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 45,60 - ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 55,10- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- gimnazjum kl. I - III 55,10- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5,00 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 108,30- ZŁ

Uwaga - nastąpiła zmiana numerów kont bankowych Rady Rodziców
Informacje do przelewu

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0235
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015