<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Jeżeli się nie chce, by mężczyzna czy chłopiec pożądał danej rzeczy, należy ją jedynie uczynić trudno osiągalną.

-- Mark Twain

Aktualności


tn_IMG_20150905_115901
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00323
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Andrzejki
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0305
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 20 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

11 listopada w naszej szkole

Admin ::: 23-11-2012 ::: 442 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta          09 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 2 W Opolu Lubelskim odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbyła się w ,,Małej Szkole”. Pomysłodawcą była pani Ewa Rodak-wychowawczyni klasy IIIc. Pod jej kierunkiem uczniowie biorący udział w projekcie unijnym ,,Pracujmy Razem”- indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Opole Lubelskie uczęszczających na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych teatralnie.
         To była krótka lekcja historii przedstawiająca drogę, jaka wiodła Polaków do wolności. Nie zabrakło też piosenek legionowych i żołnierskich. Odbiorcami byli uczniowie klas O-III, wychowawcy, dyrekcja i rodzice.

     

Ślubowanie klas pierwszych

Admin ::: 19-11-2012 ::: 450 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW piątek tj. 26. 10. 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

    Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zatańczyli poloneza, musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

    Pan dyrektor Jerzy Kramek nie miał najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmował je do grona uczniów naszej szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał też pamiątkowy dyplom i rożek obfitości ze słodyczami.
Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i zabawa taneczna.

Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

       

WYCHOWAWCZYNIE KLASY IA i IB Złotucha Beata i Piątek Anna


Wywiadówki

Admin ::: 14-11-2012 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Wywiadówka szkoła podstawowa
19.11.2012r. godz. 16.30


2 - SZKOŁA MUZYCZNA
4 - 3c
6 - 2b
7 - 3a
10 - 5a
11 - 2a
12 - X
14 - X
13 - 3b
15 - 6a
16 - 4a
17 - 6b
20 - 4b
21 - 5b

mała szkoła – O I
mała szkoła – O II
mała szkoła – O III
mała szkoła – 1a
mała szkoła – 1b

Wywiadówka gimnazjum
19.11.2012r. godz. 17.302 – SZKOŁA MUZYCZNA
4 - 3b
6 - X
7 - X
10 - X
11 - 3c
12 - X
14 - X
13 - 1a
15 - 3a
16 - 1b
17 - 2c
20 - 2a
21 - 2bOgłoszenie

Admin ::: 29-10-2012 ::: 347 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU LISTOPADZIE 2012

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 48,- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 58,- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- gimnazjum kl. I - III 58,- ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 114,- ZŁ


Informacje do przelewu

XII Dzień Papieski

Admin ::: 20-10-2012 ::: 737 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta        XII Dzień Papieski obchodziliśmy w tym roku pod hasłem; Jan Paweł II- Papież Rodziny. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali w niedzielę 14 października na Mszy Świętej o 8.30 w naszym Kościele Parafialnym oraz 16 października w naszej szkole. W roli konferansjerów debiutowali uczniowie klasy I B Gimnazjum; Oliwia Strachacka i Bartosz Gołofit. Recytatorzy z dumą deklamowali wiersze Karola Wojtyły m.in. Pieśń o Bogu ukrytym, Pieśń o Słońcu Niewyczerpanym, Tryptyk Rzymski, Dzieci. Bogactwo treści oraz interpretacja utworów Papieża-Polaka zachwycała słuchaczy. W całej oprawie nie zabrakło chóru pod kierownictwem pana Mariusza Dobrosza i pana Dyrektora Zdzisława Madeja oraz pięknej dekoracji przygotowanej przez pana Cezarego Łukasiewicza. Nad całością czuwała pani Anna Walencik, która po akademii podsumowała konkurs recytatorski „Powiatowe Spotkanie z Poezją Jana Pawła II”. Oto wyniki konkursu; W kategorii; recytacja I-sze miejsce egzekwo zajęły uczennice naszej szkoły: Iza Śledzik z klasy II B Gimnazjum i Patrycja Popiołek z klasy II C Gimnazjum. II-gie miejsce w tej kategorii zajęła Natalia Nieróbca z klasy 6a. Pan Dyrektor Jerzy Kramek pogratulował zwycięscom oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu (15 uczniów) otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
„Przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne, trwa!” – Jan Paweł II napisał w jednym ze swoich utworów. To prawda, zostawił nam, ludziom bezcenne dziedzictwo. Od nas jednak zależy, jak ten dar wykorzystamy.

       


Autorki: Oliwia Strachacka, Agata Czopek, Patrycja Dziechciarz


Opole dla Romów – Romowie dla Opola

Admin ::: 05-10-2012 ::: 684 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


        W tym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole zrealizowane zostały 2 zadania w ramach programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Nasza szkoła otrzymała dotację na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci ze społeczności romskiej zamieszkującej w Opolu Lubelskim. W tym roku zadaniem objęto 14 dzieci romskich, dla których zakupiono niezbędne podręczniki i przybory szkolne. Z otrzymanej dotacji zakupiliśmy podręczniki (na kwotę 4385,80 zł) oraz przybory szkolne (na kwotę 1400 zł).


Ogłoszenie

Admin ::: 28-09-2012 ::: 403 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaKliknij aby otworzyć


Ogłoszenie

Admin ::: 27-09-2012 ::: 416 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU 2012

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 55,20 ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 66,70 ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- gimnazjum kl. I - III 66,70 ZŁ
- wpłata na rzecz stołówki:
      w przypadku podpisania przez rodziców deklaracji - 5 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 131,10 ZŁ


Informacje do przelewu

Na obozie naukowym z e- Akademią Przyszłości

Admin ::: 25-09-2012 ::: 573 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Od września 2010 roku nasze gimnazjum bierze udział w projekcie e-Akademia Przyszłości. W tym czasie dwie uczennice zakwalifikowały się do uczestnictwa w Wirtualnym Kole Naukowym z biologii, gdzie wraz z opiekunem wykładającym na Uniwersytecie Jagiellońskim, mogły prowadzić badania i obserwacje, a także brać udział w sesjach „na żywo” przy użyciu komputerów i Internetu. Rok po rozpoczęciu pracy w WKN (2011) Aleksandra Duda (kl. III „a”) i Gabriela Świrkosz (kl. III „c”) otrzymały zaproszenie na wyjazd naukowy do Krakowa, gdzie uczestnicząc w wykładach i zajęciach terenowych, mogły sięgnąć po wiedzę ponadprogramową, której nie sposób było uzyskać w czasie zajęć szkolnych.
          W 2012 roku znów dostałyśmy taką możliwość, lecz tym razem wyglądało to nieco inaczej! W środę, 12 września dzień rozpoczęłyśmy od wykładu o ewolucji człowieka w Instytucie Botaniki UJ. Zaraz po nim całą grupą, liczącą aż 16 osób, przeszliśmy do sali z mikroskopami, gdzie pani ornitolog rozpoczęła zajęcia, na których oglądaliśmy z bliska pióra ptaków, a także rozpoznawaliśmy po wyglądzie sierści to, do jakiego zwierzęcia należała. Po południu wdrapaliśmy się na Kopiec Kraka.
          Kolejny dzień spędziliśmy w Muzeum Zoologicznym UJ, gdzie nauczyliśmy się preparować owady, które – co nie było takie proste, biorąc pod uwagę deszczową pogodę! – ówcześnie samodzielnie zbieraliśmy.
          Ostatniego dnia obozu zajęliśmy się badaniami mikroskopowymi dotyczącymi budowy wewnętrznej niezwykłych roślin, należących głównie do owadożernych. Następnie wraz z opiekunem koła, dr Kamilem Kulpińskim, podsumowując pracę nad projektami, przygotowaliśmy się do konferencji. Miała ona miejsce w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni i nosiła nazwę „Do serca nauki przez świat liczb, algorytmów, zjawisk, substancji i organizmów”. Była to prezentacja wyników pracy najwybitniejszych uczestników Wirtualnych Kół Naukowych. Została zakończona podziękowaniem i wręczeniem listów od Wiceprezydent Krakowa dla każdego z nas. Oprócz niego otrzymaliśmy książki z artykułami, które były opisem naszych projektów – pisaliśmy je sami. Następnego dnia w dzienniku krakowskim została umieszczona wzmianka o konferencji.
          Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym dostałyśmy dyplomy uczestnictwa w obozie naukowym. W sobotę, 15 września wracałyśmy do domu ze wspaniałymi wspomnieniami i chęcią wzięcia udziału w czymś takim raz jeszcze, co niestety nie będzie już miało miejsca…


Autor: Gabriela Świrkosz kl. III c


       

Komunikat Dyrektora szkoły

Admin ::: 18-09-2012 ::: 483 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim przesyła wykaz dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2012/2013, ustalonych na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 roku w sprawie organizacji roku szkolnego.
Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

2 listopada 2012 r.
4 kwietnia 2013 r.
25 kwietnia 2013 r.
2 maja 2013 r.
31 maja 2013 r.
Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

2 listopada 2012 r.
23 kwietnia 2013 r.
24 kwietnia 2013 r.
25 kwietnia 2013 r.
2 maja 2013 r.
31 maja 2013 r.


Wywiadówki

Admin ::: 11-09-2012 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Wywiadówki odbędą się w dniu 14 września 2012 r. (piątek)
dla klas 0 – VI szkoły podstawowej – rozpoczynają się o godz. 16.30
dla klas I – III gimnazjum – rozpoczynają się około godz. 17.30

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio po wywiadówkach dla kas 0 – VI szkoły podstawowej odbędzie się spotkanie przewodniczących rad klasowych (około godz. 17.30 sala nr 13). Natomiast spotkanie przewodniczących rad klasowych gimnazjum odbędzie się również po zakończeniu spotkań z wychowawcami (ok. godz. 18.30).

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 serdecznie zaprasza przewodniczących wszystkich rad klasowych na spotkanie w dniu 13 września 2012 r. o godz. 19.00

Ogłoszenie!

Admin ::: 27-08-2012 ::: 394 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU WRZEŚNIU 2012

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 45,60 ZŁ

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 55,10 ZŁ

- gimnazjum kl. I - III 55,10 ZŁ

- dorośli (pracownicy szkoły) 98,80 ZŁ


Informacje do przelewu

Pomoc finansowa uczniom na zakup podręczników

Admin ::: 23-08-2012 ::: 376 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaPoniżej prezentujemy pismo pana Burmistrza Opola Lubelskiego, a do pobrania wzór wniosku.
Wniosek do pobrania

Komunikat dla nauczycieli

Admin ::: 16-07-2012 ::: 384 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dyrekcja szkoły ogłasza: Rada pedagogiczna odbędzie się: 30 sierpnia 2012 r. o godz. 10.00Życzymy miłych wakacji!

Podręczniki

Admin ::: 28-06-2012 ::: 398 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaWYKAZY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013
Wykaz podręczników dla szkoły podstawowej   Wykaz podręczników dla gimnazjum

Wykazy są opublikowane w formacie pdf.

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0329
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015