<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.

-- nieznany

Aktualności


tn_IMG_20150905_110208
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00325
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Spotkanie z policjantem
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0323
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 20 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Admin ::: 06-07-2015 ::: 709 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          3 czerwca 2015 roku klasy IV a i IV b udały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Była to jak dotąd nasza najbardziej udana wycieczka klasowa. Z Opola Lubelskiego wyjechaliśmy około godziny 7.15. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 9.00. Pogoda nam dopisywała. Najpierw odwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Wędrowaliśmy tam długim labiryntem i oglądaliśmy oryginalny krzemień pasiasty. Widzieliśmy też pokaz pracy garncarza. W muzeum św. Katarzyny oglądaliśmy kamienie szlachetne, minerały i skamieliny oraz pokaz szlifowania kamieni szlachetnych. Po długiej i męczącej wędrówce na Święty Krzyż zwiedziliśmy klasztor, modliliśmy się w języku migowym, obejrzeliśmy też wystawę misyjną. Znaleźliśmy też czas na obiad i zakupy pamiątek. Myślę, że ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci.



Autorka: Kamila Furtak kl. IV B


Do Bielska – Białej: przybył, wygłosił i … zwyciężył!

Admin ::: 22-06-2015 ::: 561 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          W dniach 29 – 31 maja 2015 roku w Bielsku – Białej odbył się cykl imprez podsumowujących Finał Ogólnopolski IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury. Naszą szkołę oraz województwo lubelskie miał zaszczyt reprezentować Dawid Kuchta (kl. I a gimnazjum), który w turnieju wojewódzkim otrzymał II miejsce i nominację do tegoż finału. Już wkrótce miało się okazać, że na tym, jego sukcesy z zakresu sztuki słowa, wcale się nie skończyły...
          W trakcie trzech dni w uroczym mieście położonym u podnóża Beskidów 22 finalistów z całej Polski m.in. uczestniczyło w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Lalek Banialuka, Włodzimierza Pohla, wykładowcę Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie, pana Jana Zdziarskiego. Recytatorzy wraz z instruktorami obejrzeli także musical ,,Zorba” w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej.
          Po koncercie konkursowym każdy z uczestników miał możliwość spotkania się z jurorami – szczegółowego omówienia swojej prezentacji i uzyskania cennych rad do dalszej pracy nad swoim warsztatem czy wyborem repertuaru.
          Zakwaterowanie wszystkich finalistów w Ośrodku Sportowo – Szkoleniowym ,,Rekord” w Bielsku – Białej dał możliwość zapoznania się, wymiany doświadczeń czy po prostu integracji młodych recytatorów.
         Mimo bardzo napiętego programu zdążyliśmy pospacerować urokliwymi uliczkami starego rynku w Bielsku – Białej, poznać trochę historii miasta i zwiedzić Zamek książąt Sułkowskich.
         31 maja odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród, jak się okazało w trakcie odczytywania protokołu konkursu Dawid Kuchta otrzymał jedno z czterech równorzędnych wyróżnień za całość prezentacji i tym samym znalazł się w gronie 7 najlepszych recytatorów w Polsce (3 nagrody, 4 wyróżnienia za całość prezentacji i 2 wyróżnienia za interpretację wskazanego tekstu). Niezmierna radość i satysfakcja była tym większa, gdy weźmie się pod uwagę rangę konkursu i wysoki poziom prezentacji uczestników! Oby na tym się nie zakończyło, a ten wspaniały sukces stał się zarzewiem przyszłych … może jeszcze większych?


A. Grudka


         

Ogłoszenie

Admin ::: 21-06-2015 ::: 727 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


UWAGA RODZICE
PESEL na legitymacji uczniowskiej to konieczność. Inaczej dokument jest nieważny


"Zbliżają się wakacje i warto sprawdzić, czy legitymacja uczniowska jest kompletna. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej ze stycznia tego roku, musi znaleźć się na niej numer PESEL. Inaczej dokument będzie nieważny i nie uprawnia ucznia do ulgowego biletu w pociągu i komunikacji miejskiej. - Jeżeli brakować będzie numeru PESEL, musimy się liczyć z koniecznością zakupu biletu w pełnej cenie - mówi Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP Intercity. - Aby otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty, konieczne będzie przedstawienie ważnej legitymacji -zaznacza. I dodaje: - Oczywiście do każdego przypadku nasi konduktorzy będą podchodzić indywidualnie. Numer PESEL mają już nowe druki legitymacji, wydane uczniom pierwszych klas, natomiast na dokumentach uczniów ze starszych klas PESEL musi być wpisany odręcznie. Wpis ten szkoła potwierdza urzędową pieczątką. - Warto zatem sprawdzić, czy szkoła naszego dziecka spełniła ten obowiązek - radzi Czemerajda. Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin w ubiegłym tygodniu wysłał do wszystkich szkół podległych miastu informację przypominającą o numerze PESEL. - Wychowawcy wszystkich klas już wiedzą o tym rozporządzeniu. Będą zbierać legitymacje od uczniów, a my je uzupełnimy - wyjaśnia Dorota Fornalska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie. Adnotacje o numerze PESEL na legitymacjach MEN wprowadziło na wniosek Ministerstwa Zdrowia, by sprawdzić uprawnienia uczniów do świadczeń zdrowotnych w systemie e-WUŚ, finansowanych z publicznych pieniędzy."


Cytat za: www.kurierlubeslki.pl

Co nowego w klasach 0 - III?

Admin ::: 16-06-2015 ::: 830 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dzień Mamy i Taty

        29 maja klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią p. Ewą Rodak gościła swoich kochanych rodziców z okazji Ich Święta.
       Swoją miłość do Mamy i Taty wyraziły w wierszach i piosenkach. Prócz piosenek i wierszy pięknych dzieci same zrobiły upominki, w które włożyły wiele serca. Po wręczeniu upominków i słodkich buziakach drugoklasiści odśpiewali gromkie ,,Sto lat". W dalszej części spotkania wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Pod koniec uroczystości rodzice złożyli swoich pociechom życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyli prezenty.

Dzień Dziecka w Lublinie

       1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy O - III były na wycieczce w Lublinie. Na wycieczkę wyruszyliśmy 4  autokarami. Głównym celem wycieczki był koncert w Filharmonii Lubelskiej pt. ,,Muzyka lasów i salonów".
       W pierwszej części wystąpił Zespół Leśników z Biłgoraja. Dzieci usłyszały brzmienia różnych instrumentów dętych używanych w czasie polowań. W drugiej części wystąpiła Orkiestra Filharmonii prezentując utwory od dawnych do współczesnych. Po wyjściu z koncertu w holu czekały na dzieci kosze z cukierkami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalds. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale szczęśliwi. To był bardzo udany wyjazd.


     

„Hex” w naszej szkole !

Admin ::: 15-06-2015 ::: 779 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Ostatnio wraz z gronem pedagogicznym gościliśmy w naszej szkole Klub gier planszowych fantasy "HEX" w składzie: Paweł, Agnieszka, Małgorzata, Piotrek i czołowy przedstawiciel grupy - Sławomir Szczęsny.
          Klub mieści się w Opolskim Centrum Kultury i składa się z ponad 20 osób. Rodzaje gier preferowanych przez klub to: familijne (śpiące królewny), ekonomiczne (władcy podziemi), historyczne (bohaterowie wyklęci), edukacyjne (ewolucja), kooperacyjne (posiadłość społeczeństwa) przygodowe (poszukiwacze skarbów) oraz wojenne (303 bitwa o Brytanię). W sierpniu HEX w ramach projektu organizuje darmowy wyjazd na cala noc pod namiot do Żmijowisk na grodzisko. Będą robić LARP-a i grać w gry planszowe przy ognisku. Gwarantują udany i wyjątkowy pobyt w miłym towarzystwie. Osoby chętne do wyjazdu muszą być powyżej 13 roku życia. Więcej informacji będzie dostępnych bliżej wskazanego terminu. Wszystkie pytania można kierować do Opolskiego Centrum Kultury.

Autorki: Aleksandra Traczyk
Wiktoria Stępień


     

Wycieczka do Warszawy

Admin ::: 15-06-2015 ::: 1071 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Dnia 8 czerwca 2015 klasy VI podstawówki oraz klasy I i II gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Jako opiekunowie pojechała pani Agnieszka Kramek, pani Agata Grudka oraz pan Cezary Łukasiewicz. Wyjazd odbył się o godzinie 8.00 spod Cukrowni
          Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i po lekkich problemach z dojazdem w końcu dotarliśmy na miejsce. Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku i trwało 64 dni, do 3 października. W muzeum oglądaliśmy filmy o powstaniu warszawskim, w których ludzie opowiadali o tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Gdy weszliśmy do prowizorycznych kanałów, doświadczyliśmy również tego, co czuli, uciekający nimi żołnierze. Podziwialiśmy również odwzorowaną z tamtego czasu broń i stroje wojskowe oraz ważne, pamiątkowe przedmioty. Pod sufitem w muzeum była zamocowana atrapa samolotu, którym atakowano ludzi w powstaniu. Widzieliśmy też prowizoryczne mogiły ofiar, zabitych w czasie walki. Na ścianach oraz na kartkach z kalendarza porozwieszanych gdzieniegdzie były opisane ważne momenty z powstania warszawskiego.
          Następnie dojechaliśmy do Teatru Studio Buffo na musical "Romeo i Julia". Każdy szczegół podczas występu był w stu procentach dopracowany, a aktorzy doskonale się przygotowali do swojej roli. Zachwyciły nas także efekty specjalne oraz gra świateł. Na występie świetnie się bawiliśmy i niekiedy śmieliśmy się z zabawnych kwestii lub sytuacji miedzy występującymi postaciami. W miusicalu wystąpił również znany aktor – Artur Chamski, który po spektaklu rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z fanami.
          Po spektaklu zajechaliśmy do MCdonaldu. Tam posililiśmy się i zrelaksowaliśmy przed powrotną podróżą do domu. Około godziny 23.00 byliśmy z powrotem w Opolu.
          Zapewne, nikt nie żałował poświęcenia swojego czasu, aby pojechać do Muzeum Powstania Warszawskiego, a także zobaczyć musical " Romeo i Julia". Wszyscy na pewna na długo zapamiętają tą wycieczkę. Zapewne w niektórych zrodziła ona także pasję do zostania w przyszłości historykiem lub aktorem i chęć do pracy w teatrze.


Autor: Natalia Czopek kl. IIa


Etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Admin ::: 12-06-2015 ::: 947 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


          W dniu 27 marca 2015 roku w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W bieżącym roku szkolnym konkurs skupił 670 uczniów z 40 lubelskich szkół.

          Do zmagań konkursowych przystąpiło 15 drużyn. Zawodnicy musieli rozwiązać zadania testowe dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej, ekologii, ochrony środowiska oraz wiedzy o parkach krajobrazowych Lubelszczyzny. Dodatkową konkurencją było rozpoznawanie chronionych roślin i zwierząt na podstawie fotografii.
          W trakcie sprawdzania prac przez Komisję Konkursową, młodzież miała okazję zwiedzić Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Jest to jedyny ogród zoologiczny w województwie lubelskim oraz jeden z nielicznych na wschodzie Polski. Podczas wycieczki dopisała słoneczna pogoda więc  zwiedzający mieli możliwość zobaczenia całego kompleksu ogrodu zoologicznego, gdzie mogli podziwiać prawie 1500 zwierząt reprezentujących ponad 230 gatunków. Po powrocie nastąpiło oficjalne odczytanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Podlaskim pod opieką Pani Wioletty Doroszuk w składzie: Agnieszka Karcz, Agata Pykacz, Weronika Bujan, Agata Żeleźnicka zdobywając 349 punktów

II miejsce:  drużyna z Zespołu Szkół w Sawinie pod opieką Pana Sławomira Korpysza w składzie: Laura Wołoszun, Magdalena Sochaczewska, Adrianna Zając, Katarzyna Golus – zdobywając 339 punktów

III miejsce: drużyna z Gimnazjum nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim pod opieką Pani Aurelii Kaczor w składzie: Dominika Śledzik, Mateusz Kasiak, Julia Duda, Kacper Ziętek– zdobywając 319,5 punktów


 Program pobytu uczestników wojewódzkiego etapu
ogólnopolskiego konkursu
„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
w Zamościu w dniu27 marca 2015 r.
  

godz. 09:45-10:00        - uroczyste powitanie gości
godz. 10:00-11:00        -rozwiązywanie zadań konkursowych                   
godz. 11:00-13:30        - zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu
godz. 13:30-14:00        -  obiad
godz.14:00-14:30         - uroczyste odczytanie wyników konkursu i rozdanie nagród
godz. 14:30-14:45        - zakończenie programu, pożegnanie gości

Autor: Kacper Ziętek

Lubelskie Spotkanie z Poezją Jana Pawła II

Admin ::: 12-06-2015 ::: 896 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


          Dnia 28 kwietnia 2015 r. odbyło się XII Lubelskie Spotkanie z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką pt. „Panie, przebacz mej myśli, że nie dość jeszcze miłuje...”.
          Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 w gimnazjum im. Jana Pawła II w Lublinie.
Na konkursie pojawiło się ponad 60 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Z naszej szkoły brały udział trzy uczennice z drugich klas gimnazjum: Weronika Cyrkler, Natalia Czopek i Wiktoria Stępień.
          Wielu uczniów, prezentując teksty św. Jana Pawła II poprzez swoją interpretację potrafiło dogłębnie wzruszyć i dotrzeć do serc słuchaczy. Bardzo przyjemnie słuchało się zarówno utwory recytowane jak i śpiewane. Mimo, że nie udało się nikomu z nas zostać laureatem, mamy miłe wspomnienia i kolejne doświadczenie w konkursie. Za rok znów do niego przystąpimy może z lepszym wynikiem.:)

Autor: Natalia Czopek

Spotkania z poezją Jana Pawła II

Admin ::: 09-06-2015 ::: 298 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta20 maja 2015 roku w Józefowie nad Wisłą odbyły się Spotkania z poezją Jana Pawła II. W przeglądzie rangi powiatowej wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły, i to zajmując nagradzane miejsca:

Mateusz Błażejczyk - kl. VI a - II miejsce.

Ponadto udział wizęły:
Katarzyna Bielecka - kl. Va
Gabriela Jurak - kl. I a gimnazjum

Anna Walencik

VI Ogólnopolskie Dyktando Młodych

Admin ::: 09-06-2015 ::: 533 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


        Lumpenproletariusze, chacharzy, koparka zasięrzutna, skinheadzi. Z tym musiały się zmierzyć uczennice naszej szkoły 21 maja 2015 roku na VI Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych organizowanym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
       W wydarzeniu wzięły udział uczennice z klas gimnazjalnych: Dziechciarz Beata (kl.3a), Cygan Anna (kl.3a), Słotwińska Edyta (kl.3b) i Czopek Larysa (kl.3b) pod opieką p. Agaty Wesołowskiej-Błażejczyk.
       Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: gimnazjaliści, licealiści i studenci wraz z osobami chętnymi do 26. roku życia.
       W komisji zasiedli: dr Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn, prof. dr hab. Józef F. Fert oraz
dr hab. Henryk Duda. Prace były sprawdzane przez studentów.
       Niestety w tym roku nie udało nam się osiągnąć żadnego sukcesu, nauczyłyśmy się jednak wiele o naszym ojczystym języku i jego pisowni.
       Dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że w przyszłości znajdą się w naszej szkole osoby, które będą zainteresowane udziałem w konkursach ortograficznych.

Autor: Anna Cygan

Do Bielska – Białej: przybył, wygłosił i … zwyciężył!

Admin ::: 08-06-2015 ::: 505 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          W dniach 29 – 31 maja 2015 roku w Bielsku – Białej odbył się cykl imprez podsumowujących Finał Ogólnopolski IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury. Naszą szkołę oraz województwo lubelskie miał zaszczyt reprezentować Dawid Kuchta (kl. I a gimnazjum), który w turnieju wojewódzkim otrzymał II miejsce i nominację do tegoż finału. Już wkrótce miało się okazać, że na tym, jego sukcesy z zakresu sztuki słowa, wcale się nie skończyły...
          W trakcie trzech dni w uroczym mieście położonym u podnóża Beskidów 22 finalistów z całej Polski m.in. uczestniczyło w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Lalek Banialuka, Włodzimierza Pohla, wykładowcę Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie, pana Jana Zdziarskiego. Recytatorzy wraz z instruktorami obejrzeli także musical ,,Zorba” w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej.
          Po koncercie konkursowym każdy z uczestników miał możliwość spotkania się z jurorami – szczegółowego omówienia swojej prezentacji i uzyskania cennych rad do dalszej pracy nad swoim warsztatem czy wyborem repertuaru.
          Zakwaterowanie wszystkich finalistów w Ośrodku Sportowo – Szkoleniowym ,,Rekord” w Bielsku – Białej dał możliwość zapoznania się, wymiany doświadczeń czy po prostu integracji młodych recytatorów.
          Mimo bardzo napiętego programu zdążyliśmy pospacerować urokliwymi uliczkami starego rynku w Bielsku – Białej, poznać trochę historii miasta i zwiedzić Zamek książąt Sułkowskich.
31 maja odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród, jak się okazało w trakcie odczytywania protokołu konkursu Dawid Kuchta otrzymał jedno z czterech równorzędnych wyróżnień za całość prezentacji i tym samym znalazł się w gronie 7 najlepszych recytatorów w Polsce (3 nagrody, 4 wyróżnienia za całość prezentacji i 2 wyróżnienia za interpretację wskazanego tekstu). Niezmierna radość i satysfakcja była tym większa, gdy weźmie się pod uwagę rangę konkursu i wysoki poziom prezentacji uczestników! Oby na tym się nie zakończyło, a ten wspaniały sukces stał się zarzewiem przyszłych … może jeszcze większych?


A. Grudka

W bibliotece jak w bajce…

Admin ::: 05-06-2015 ::: 566 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          27 maja miało miejsce ważne wydarzenie w życiu pierwszaków – pasowanie na czytelnika. Na tę szczególną uroczystość przybyły postacie z baśni w towarzystwie Królowej Książki.
         Choć dzieci korzystają z biblioteki szkolnej już od września, dopiero teraz, kiedy umieją już czytać, stały się pełnoprawnymi czytelnikami.
         Czerwony Kapturek, Królowa Śniegu, Kot w butach, sierotka Marysia i Kopciuszek sprawdzały wiedzę pierwszaków ze świata bajek, a Królowa Książka była ciekawa, czy najmłodsi uczniowie umieją obchodzić się z książkami. Na szczęście okazało się, że egzamin wstępny na czytelnika dzieci zdały śpiewająco i mogło nastąpić uroczyste pasowanie. Po złożeniu przysięgi przez delegacje klas, Królowa Książka pasowała każdego ucznia na czytelnika.
         Na pamiątkę tego wydarzenia klasy otrzymały dyplomy, a uczniowie – prośby książki i zakładki. Na zakończenie spotkania pierwszaków z baśniowymi postaciami, każde dziecko mogło wypożyczyć książkę lub… dwie.


W zaczarowanym świecie baśni

W rolach głównych:

Królowa Książka – Karolina Dębicka
Czerwony Kapturek – Klaudia Czuryszkiewicz
Królowa Śniegu – Anna Bąk
Kot w butach – Jakub Harmasz
sierotka Marysia – Maja Kobiałka
Kopciuszek – Adrianna Zielonka
prowadząca - Natalia Król
oraz klasa I a i klasa I b wraz z wychowawczyniami
p. E. Wawer i p, M. Łukasiewicz

reżyseria – p. A. Grudka
scenografia – p. M. Łukasiewicz, p. C. Łukasiewicz, p. A. Grudka
kostiumy –p. A. Grudka oraz postacie
muzyka – ,,Bajki śpiewajki” czyta Beata Tyszkiewicz i Agnieszka Dygant
zdjęcia – p. Tomasz Furdal


     

     

Autor: Agata Grudka

Wycieczka klas I i II Gimnazjum w Pieniny

Admin ::: 29-05-2015 ::: 568 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        W dniach 20-22 maja 2015 roku uczniowie klas I i II Gimnazjum w Opolu Lubelskim odbyli trzydniową wycieczkę w Pieniny. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych oraz rekreacja na terenie malowniczych Pienin. Po przyjeździe do Szczawnicy wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na szczyt Palenicy. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy podziwiać przecudną panoramę Pienin z Trzema Koronami i Sokolicą oraz Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Po pieszym zejściu i po kilku upadkach pojechaliśmy do Ochotnicy Dolnej, najdłuższej wsi w Polsce mierzącej ponad 28 km, gdzie mieliśmy nocleg i wyżywienie.Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu udaliśmy się na autokarową wycieczkę do zapory w Czorsztynie, po której wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę na Trzy Korony - najpopularniejszy polski szczyt Pienin, po czym wyruszyliśmy w dalszą podróż na Sokolicę. Po 8 godzinach chodzenia po górach wszyscy byli zmęczeni, ale jednocześnie usatysfakcjonowani z tego, że mogliśmy przejść wcale niełatwą trasę. Następnie udaliśmy się do miejsca naszego noclegu.Ostatniego dnia po śniadaniu i pożegnaniu się z uprzejmymi gospodarzami wyruszyliśmy z panem Januszem na czele na wycieczkę do wąwozu Homole. Po przyjeździe weszliśmy do przepięknego a zarazem przerażającego swoim ogromem wąwozu, po czym zeszliśmy na przepiękną i malowniczą polanę. Po zejściu pojechaliśmy do Szczawnicy, gdzie pan przewodnik opowiadał nam o historii i ciekawostkach tego przepięknego uzdrowiska. Weszliśmy do pijalni wód oraz przeszliśmy przez dolny park zdrojowy. Po wszystkich zakupach, około godziny 13 wyruszyliśmy do domu. Wszyscy byliśmy zadowoleni z tej wycieczki. Oby było jak najwięcej takich wypraw.


Autor: Arkadiusz Ciupak kl.IIa


       

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie I Oddziału Przedszkolnego

Admin ::: 27-05-2015 ::: 555 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i  szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku p. Agnieszka Czapla pomaga dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.
          Z tej właśnie okazji 21 maja 2015 roku odbyła się uroczysta akademia. Szkolny korytarz stał się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły inscenizacją bajki o „Kopciuszku”. Przedstawienie nie było łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Następnie były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Na koniec zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki „La la la la” Shakiry Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem, widownia nagrodziła artystów gromkimi brawami, rodzice byli bardzo dumni ze swoich dzieci. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.


         

Ogłoszenie

Admin ::: 25-05-2015 ::: 531 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaCENY OBIADÓW W MIESIĄCU CZERWCU 2015

- dzieci oddział „0” i kl. I szkoły podstawowej          

  37,40 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI          
  49,30 zł.

- gimnazjum kl. I - III          
  49,30 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły)          
  98,60 zł.

Informacje do przelewu

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0261
Album: Dublet Dublera

Linki




Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015