<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Każdy znajduje w swoim życiu jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić. Obronić dla siebie i innych.

-- Jan Paweł II

Aktualności


tn_IMG_20150905_095736
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00327
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Przedstawienie - Bajkowe Boże Narodzenie
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0323
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Tydzień promocji zdrowia w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim

Admin ::: 09-03-2012 ::: 694 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

      Od kilku lat w naszej szkole uczniowie przygotowują imprezy promujące zdrowy styl życia. Głównym celem podjętych działań było propagowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.
      Klasa VI b przedstawiła inscenizację „Czy wiesz, co jesz”, której tematyka poruszała problem żywności skażonej zanieczyszczeniami wody, gleby i powietrza i jej wpływu na nasze zdrowie. Odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego z wychowania fizycznego „Czadowo jest żyć zdrowo”. W ramach tego projektu uczennice zaprezentowały również pokaz układu tanecznego wg własnej choreografii. Natalia Wilczyńska przygotowała akcję prozdrowotną „Zdrowo i smacznie na szóstkę”. Temat przewodni akcji brzmiał: „Przemyślane zakupy kluczem do zdrowia – czyli jak zrozumieć etykiety”. Uzupełnienie prezentacji multimedialnej stanowiła wystawka składająca się z dwóch części: „Unikaj dla zdrowia” i „Jedz na zdrowie”. Na wystawce zgromadzono produkty zawierające dodatki chemiczne (konserwanty, sztuczne barwniki, polepszacze smaku) oraz produkty zdrowe, czyli nieprzetworzone. Uczniowie uczyli się czytać etykiety, dowiedzieli się, co to jest GDA, mogli porównać zawartość cukru w napojach gazowanych oraz świeżych owocach i warzywach. W czasie przerw odbywał się pomiar BMI, ciśnienia tętniczego krwi i tętna. Wpisując się w ogólnopolską kampanię „5 razy owoce i warzywa” w ciągu całego tygodnia uczniowie naszej szkoły byli częstowani owocami, warzywami i sokami. Owoce zostały ufundowane przez samorząd uczniowski oraz rodziców. Odbył się konkurs „Takie jest zdrowie człowieka, jaki jest stan środowiska”. I miejsce w kategorii szkoły podstawowej zajęła Eliza Zagozdon, natomiast w kategorii gimnazjum Aleksandra Duda. W realizację zadań zaangażowała się klasa VI b szkoły podstawowej oraz uczennice gimnazjum. Należą do nich: z klasy II a - Natalia Wilczyńska, Beata Zgnilec, Aleksandra Duda, Aleksandra Kaupke, Katarzyna Wrona, Magdalena Konior, z klasy II b - Agata Czopek i z klasy II c -Patrycja Dziechciarz, Wiktoria Szczucka, Gabriela Świrkosz. Opiekę nad realizacją projektu sprawowały panie: Halina Kocon – nauczyciel chemii, Wioletta Wrona – nauczyciel wychowania fizycznego i Aurelia Kaczor – nauczyciel biologii.
      Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskich programach prozdrowotnych: „Trzymaj formę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Jedz smacznie i zdrowo”, „Pierwszy dzwonek – profilaktyka meningokokowa”.

     

Aurelia Kaczor

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Admin ::: 05-03-2012 ::: 446 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        1 marca 2012 r., po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W tym dniu wspominaliśmy żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia, którzy prowadzili nierówną walkę w obronie wolności naszego narodu przeciw narzuconemu systemowi po II wojnie światowej.
        Uczniowie kl. IIIb gimnazjum przygotowali z tej okazji wystawę i krótki apel.
       



Autor A. Wesołowska - Błażejczyk

Ogłoszenie

Admin ::: 20-02-2012 ::: 382 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta CENY OBIADÓW W MIESIĄCU MARCU 2012


- dzieci oddział „O” 52,80 ZŁ
- dzieci szkoła podstawowa i gimnazjum 63,80 ZŁ
- dorośli (pracownicy szkoły) 112,20 ZŁ

(W PRZYPADKU PODPISANIA PRZEZ RODZICA DEKLARACJI)
DOBROWOLNA OPŁATA WYNOSI
- dla uczniów 5,00

Informacje do przelewu

"Nakręcamy na pomaganie":

Admin ::: 17-02-2012 ::: 646 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Uwaga przedłużamy termin zbiórki nakrętek do 10 marca 2012r. !

Co możemy zrobić z nakrętkami z butelek, jogurtów, mleka itp., żeby było ekologicznie i pożytecznie ?

"Nakręcamy na pomaganie": Niepełnosprawny Kamil czeka na wsparcie 40 tys. złotych. Tyle pieniędzy musi uzbierać 20-letni Kamil Misztal z Lublina, żeby normalnie żyć. Chłopak potrzebuje protezy nogi.

- Po maturze zamierzam się dalej uczyć, marzę o studiach związanych z turystyką.
- Trenuję też w Starcie Lublin siatkówkę na siedząco. Mam nadzieję, że uda mi się dostać do reprezentacji Polski. Byłem już nawet na dwóch zgrupowaniach.
- Obecnie poruszam się o kulach. Nie mogę korzystać ze starej protezy, bo ból jest nie do zniesienia – opowiada Kamil.
Chłopak ciężko poparzył sobie nogi, kiedy miał 2 lata. W 2009 roku lekarze musieli amputować jedną z nich. Do tej pory Kamil przeszedł 29 operacji Kamil trafił pod skrzydła Fundacji Jaśka Meli „Poza horyzonty”. Fundacja pomaga mu w zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek, za które chłopak dostanie pieniądze na protezę i rehabilitację.

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W TĘ AKCJĘ. POMÓŻMY KAMILOWI !!!

Lokalny Zespół Projektowy z opiekunem Miejsce zbiórki nakrętek - Zespół Szkół Nr 2w Opolu Lub. Termin –do 29 lutego 2012r

SKŁAD LOKALNEGO ZESPOŁU PROJEKTOWEGO:
Klasa IIa: Adrian Jasiński, Patryk Koral, Kamil Żelazko, Dagmara Woś, Marlena Fredo, Marcin Pyda, Radosław Pikuła, Tomasz Szczepański Klasa IIb: Albert Pawłowski, Wojciech Gasiński, Sebastian Madejek, Ernest Kotowski, Weronika Zając, Magdalena Kucharczyk, Karina Knap, Andżelika Bielecka, Anna Maj, Krystian Piłat
Opiekun: Halina Kocon

„Dobre rady na odpady”

Admin ::: 17-02-2012 ::: 394 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IIa i IIb gimnazjum realizują projekt edukacyjny z e -Akademii Przyszłości „Dobre rady na odpady”.
     W związku z tym zdiagnozowaliśmy problemy lokalnego środowiska. Na podstawie 100 ankiet, które rozdaliśmy mieszkańcom naszej miejscowości, wyłoniliśmy wiele problemów, które utrudniają mieszkańcom codzienne życie. Rozwiązanie większości z nich przekraczało nasze możliwości. Należały do nich m.in.: wysokie bezrobocie, mała ilość patroli policyjnych, duże natężenie ruchu na ulicach miasta, brak sygnalizacji świetlnej, brak oświetlenia nocą niektórych ulic, trudności w poruszaniu się po jezdniach i chodnikach w okresie zimowym, mało parkingów, brak spowalniaczy na jezdniach, brak obwodnicy Opola Lubelskiego. Ankietowani wskazali również na problem XXI wieku – ODPADY. W ten sposób wyłonił się temat naszego projektu.
Problem odpadów to nie tylko sprawa oczyszczalni ścieków, składu odpadów czy wysypisk. Jest to kwestia, która dotyczy nas wszystkich i każdego z osobna. To my przyczyniamy się do wzmożonej produkcji opakowań i innych odpadów. Każdy z nas może w zasadniczy sposób wpłynąć na poprawę stanu środowiska. Spalanie śmieci w domowych piecach jest złym rozwiązaniem. Chcielibyśmy uświadomić mieszkańcom straty wynikające z produkcji ogromnej ilości niesegregowanych śmieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi wpływu zanieczyszczeń środowiska na zdrowie człowieka.
     Postanowiliśmy zająć się propagowaniem zachowań proekologicznych w naszym otoczeniu. Chcielibyśmy uświadomić mieszkańcom straty, jakie wynikają z bezrefleksyjnej konsumpcji i zachęcić do segregacji odpadów.
     Oczekujemy, ze poprzez realizację naszego projektu, nastąpią zmiany w świadomości ekologicznej nas samych, naszych koleżanek i kolegów, wśród znajomych i w naszych rodzinach. Spróbujemy zmieniać negatywne przyzwyczajenia związane z zanieczyszczaniem środowiska naturalnego człowieka. Poprzez zadania projektowe będziemy doskonalić współpracę w grupie, poczucie odpowiedzialności za podjęte zobowiązania, umiejętność występowania przed publicznością, gdy przyjdzie nam zaprezentować wyniki naszych działań.


Autor: Wojtek Gasiński

Ogłoszenie o naborze

Admin ::: 19-01-2012 ::: 379 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


ANIOŁY DO MNIE WYSYŁAJ...

Admin ::: 01-01-2012 ::: 423 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta    

Tegoroczne widowisko bożonarodzeniowe, które można było obejrzeć 20 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim nosiło tytuł „Anioły do mnie wysyłaj”. Przygotowali je w ramach zajęć artystycznych uczniowie klas II gimnazjum wspierani przez koleżanki i kolegów z klas I i III gimnazjum. Nie były to tradycyjne jasełka, ale inscenizacja przygotowana na podstawie powieści Doroty Terakowskiej „Tam, gdzie spadają anioły”.

     Tegoroczne widowisko bożonarodzeniowe, które można było obejrzeć 20 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim nosiło tytuł „Anioły do mnie wysyłaj”. Przygotowali je w ramach zajęć artystycznych uczniowie klas II gimnazjum wspierani przez koleżanki i kolegów z klas I i III gimnazjum. Nie były to tradycyjne jasełka, ale inscenizacja przygotowana na podstawie powieści Doroty Terakowskiej „Tam, gdzie spadają anioły”.

    Potem rozpoczął się spektakl dla tych, którzy wierzą, chcą wierzyć lub nigdy nie wierzyli w istnienie Aniołów. Opowiadał on o małej dziewczynce – Ewie, jej zapracowanych rodzicach – rzeźbiarce i naukowcu oraz babci, która chętnie służyła pomocą nie tylko rodzinie, ale i nieznajomym. Jednocześnie była to także opowieść o Aniołach i próba przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem i złem.

    Każdy człowiek powinien się kiedyś zastanowić nad mechanizmami, które kierują jego losem. Co powoduje, że zwykły dzień, zaczynający się jak każdy inny, może całkowicie niespodziewanie zamienić się w dzień nadzwyczajny?

     Ewa obserwuje pewnego dnia na niebie zadziwiające widowisko: walkę białych i czarnych Aniołów. Jeden z tych świetlistych zostaje pokonany, spada w gąszcz lasu. Na nieszczęście dziewczynki jest to jej Anioł Stróż. Fakt utraty Anioła powoduje szereg niebezpiecznych sytuacji, ale jednocześnie przywraca utraconą wiarę. Uświadamia, że każdy z nas ma w sobie jednocześnie, wzajemnie uzależnione od siebie pierwiastki: dobro i zło.
Rodzice nie wierzą w opowieści córki o Aniołach, ale nie mogą pozostać obojętni wobec niewytłumaczalnego pecha, który zaczyna prześladować ich dziecko. Ewa często ulega wypadkom. Zwichnięcia, skaleczenia i potłuczenia stają się prawie codziennością. Jedynie babcia podejrzewa nadnaturalną przyczynę nieszczęść. W końcu przychodzi najgorsze - trzynastoletnia już Ewa zapada na białaczkę. Lekarze nie dają dziewczynie szans na przeżycie. Rodzice w rozpaczy muszą zaakceptować istnienie sił nieznanych rozumowi. Zmianę ich oglądu świata wspomaga zadziwiający ciąg przypadków, kierujący nadzieję właśnie ku Aniołom. Rodzice Ewy pojęli, że droga ku zrozumieniu lub szczęściu wiedzie czasem poprzez cierpienie. Zło musi istnieć, to tylko człowiek nie musi z niego czerpać. Ma wybór. I musi mieć wybór”.

     Całą sferę "anielską" utworu można potraktować jako przenośnię i interpretować widowisko jako opowieść o miłości, refleksję nad naszym życiem, w którym często brakuje czasu na spojrzenie w niebo i w siebie, lekcję pokory dla tych, którzy wierzą tylko w rozumowe spojrzenie na rzeczywistość.

     To piękna opowieść o tym jak dzieci wzbogacają nasze życie, jak wiele nam ofiarują, jeśli tylko im na to pozwolimy i nauczymy się wspólnie spędzać czas mimo ciągłego pośpiechu i zapracowania. Wspólny czas to wspaniałe otwarcie się na to wszystko, co czasem nam wydaje się zbyt proste i oczywiste, zbyt powszednie i mało zajmujące, czy wręcz nierealne.

     Po spektaklu, nad przesłaniem którego warto się zastanowić, szkolny zespół wokalny wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świat Bożego Narodzenia koncertem kolęd. Zebrani usłyszeli „Świeci gwiazdka Jezusowi”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzień jeden w roku”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Wśród nocnej ciszy”. Solistki wykonały utwory: „Tylko Anioły do mnie wysyłaj i „Kolęda dla nieobecnych”. Zespołowi wokalnemu akompaniowali młodzi muzycy na gitarach, keyboardzie i , po raz pierwszy, na saksofonie.

     Uwagę widzów przyciągała wspaniała dekoracja przedstawiająca sklepienie niebieskie i spoglądające na nas z góry Anioły.

     Nad tegorocznym widowiskiem bożonarodzeniowym pracowali wraz z uczniami:
p. Dorota Kopeć, P. Renata Kopycińska, p. Monika Łyjak, p. Mariusz Dobrosz, p. Cezary Łukasiewicz.

     Bądźmy czujni, otwarci i pełni wiary. Może jeszcze dziś spotkamy naszego Anioła Stróża.



„Za oknem Anioł krąży.

Słuchaj,

naprawdę, to Twój Anioł.

Więc po co ma na deszczu czekać.

On z nieba na to jest posłany, by czuwał wiernie przy człowieku.

Takie jest nad nim prawo boże, że żyć bez ciebie już nie może.

W szyby puka skrzydłami.

Puść go – niech żyje z nami.”


Autor: Renata Kopycińska



Wesołych Świąt!

Admin ::: 18-12-2011 ::: 355 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Zdrowych wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2012 Roku życzy Dyrekcja szkoły i Administrator portalu :))

            


Prace naszych uczniów na konkurs kartek świątecznych

Igor recytuje koncertowo!

Admin ::: 17-12-2011 ::: 566 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          W dniach 29 – 30 listopada 2011 roku odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie turniej wojewódzki 15 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Życie ukryte w słowach… pamiętniki, dzienniki, listy, wspomnienia”. Dwoje uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim: Edyta Frydecka (kl. IV b) i Igor Starek (kl. IV a) zaprezentowało na nim swoje interpretacje fragmentów prozy.
          W trakcie tych dwóch dni jury wysłuchało stu recytatorów wytypowanych z całego województwa, począwszy od najmłodszych uczestników ze szkoły podstawowej przez gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, a skończywszy na osobach dorosłych. Spośród wszystkich wirtuozów słowa zostali wyłonieni najlepsi – 26 laureatów konkursu – jednym z nich okazał się Igor Starek. Na tym nie koniec, Igor bowiem został zaproszony na Koncert Laureatów, który odbył się 8 grudnia 2011 roku, po raz kolejny zaprezentował widzom fragment powieści H. Ożogowskiej ,,Chłopak na opak” i otrzymał nagrodę jako jeden z ośmiu najlepszych recytatorów w województwie lubelskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


       

Autor: Agata Grudka

Ogłoszenie

Admin ::: 16-12-2011 ::: 567 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim informuje, ze w dniu 12 kwietnia 2012 roku w godzinach 9.00 - 13.00 organizuje DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI. Jest to jedyny dzień, w którym szkoły ponadgimnazjalne będą miały możliwość zapoznania uczniów klas III gimnazjum ze swoją ofertą edukacyjną.


Szkoła zapewni miejsce na stoisko promocyjne. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 2 kwietnia 2012 r. (nr telefonu 81 8272048)

Komunikat

Admin ::: 14-12-2011 ::: 699 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

W związku z planowanym w dniu 15 grudnia 2011 r. wyłączeniem w naszej szkole prądu i wody OBIADU W TYM DNIU NIE BĘDZIE!



UWAGA RODZICE DOKONUJĄCY WPŁAT ZA OBIADY NA KONTO!


W związku z końcem okresu rozliczeniowego za obiady w roku 2011 wpłaty za miesiąc STYCZEŃ 2012 należy dokonywać w kasie szkoły. Wpłaty za miesiąc STYCZEŃ można dokonywać już w okresie międzyświątecznym tj. 27.12 – 30.12. 2011. Jednocześnie informujemy, że od lutego wpłaty ponownie będą mogły wpływać na konto szkoły. Za utrudnienia przepraszamy.

Nie taki język straszny...

Admin ::: 29-11-2011 ::: 524 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta         Gdzie mieszkają suszanie? Kto się żeni, a kto wychodzi za mąż? Jak nazywa się mieszkaniec Nowego Targu? Dwanaścioro uczniów klas pierwszych i drugich Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim szukało odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas przygotowań do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.
         20 października 2011 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim odbył się I etap w/w konkursu. Zadaniem wszystkich uczestników było rozwikłanie językowych zagadek,
w oparciu o które został zbudowany test.
        Siedmioro uczniów naszego gimnazjum udowodniło, że zna tajemnice języka. Najlepszy wynik uzyskał Łukasz Kopyciński z klasy I c. Konkursowy test napisał na poziomie bardzo wysokim. Poziom wysoki ( w skali staninowej) osiągnęli: Gabriela Kozieł (I b), Izabela Śledzik ( I b), Patrycja Popiołek ( I c), Dorota Sochalska (I c), Marlena Fredo (II a), i Dagmara Woś (II a).
        Mam nadzieję, że uczestnicy I etapu nie spoczną na laurach i będą pracować w pocie czoła, aby zasłużyć na awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w kwietniu 2012 roku.
        Życzę gimnazjalistom, aby korekta tekstu w II etapie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego okazała się kaszką z mlekiem, a nie kamieniem u szyi. Ufam, że żadnemu
z uczestników nie powinie się noga.
Drodzy Uczniowie! Nie zasypiajcie gruszek w popiele. Czas zakasać rękawy, bo udział
w tym konkursie to gra warta świeczki.
        Przypominam, że w ubiegłym roku troje uczniów klas szóstych ( Łukasz Kopyciński , Gabriela Kozieł i Mateusz Lorek) wywalczyło wyróżnienie w II etapie VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego. Tylko jeden punk dzielił ich od udziału w finale. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim została wyróżniona logo
„W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę”. Powtórzymy ten sukces?
        Wszystkim tym, którzy pragną poprawnie i sprawnie posługiwać się polszczyzną, dedykuję słowa Andrzeja Michalskiego, autora poradnika ” Z poprawna polszczyzną na co dzień”:
        „Poprawną polszczyzną mówi ten, kto przedkłada prawdę i szczerość
        w poszłem nad kłamstwo i obłudę w poszedłem.
        Ten, kto słucha tak, aby inni mówili.
        Ten, kto mówi tak, aby inni słuchali.
        Ten, kto umie milczeć w krzyku fanatyzmu.
        Ten, kto umie krzyczeć w milczeniu niesprawiedliwości.
        Ten, kto szanuje inność w człowieku.
        Ten, kto szanuje człowieka w inności.
        Ten, kto odróżnia śmiech od wyśmiewania.
        Ten, kto odróżnia smutek od smutactwa.
        Poprawną polszczyzną mówi ten, kto widzi człowieka
        jako cel sam w sobie, a nie środek do celu...”

Autor: Renata Kopycińska


Ogłoszenie

Admin ::: 24-11-2011 ::: 406 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

CENY OBIADÓW W MIESIĄCU GRUDNIU 2011




- dzieci oddział „O” 38,40 ZŁ

- dzieci szkoła podstawowa i gimnazjum 46,40 ZŁ

- dorośli (pracownicy szkoły) 81,60 ZŁ




(W PRZYPADKU PODPISANIA PRZEZ RODZICA DEKLARACJI)
DOBROWOLNA OPŁATA WYNOSI

- dla uczniów 5,00


Informacje do przelewu


Recytatorzy, biegiem do… województwa!

Admin ::: 16-11-2011 ::: 582 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

      14 listopada 2011 roku doszło w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim do scen zaiste dantejskich - przyprawiających, co niektórych, o ból głowy, rozedrganie wewnętrzne i mdłości. Nie jest tu mowa bynajmniej o żadnej z lekcji, ale o chwili, w której nauczyciele języka polskiego oraz uczniowie nominowani do etapu powiatowego 15 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dowiedzieli się o terminie eliminacji…
       Jakiś złośliwy chochlik spłatał nam niebywałego figla. Podczas gdy wszyscy byliśmy przekonani o tym, że recytatorzy mają stawić się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury na etapie powiatowym 17 listopada, ten naprawdę miał miejsce już 14 listopada, na dodatek w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim. O szoku, jakiego doznaliśmy, kiedy pani Małgorzata Borowiak zadzwoniła do sekretariatu z informacją, że konkurs już się zaczął a reprezentantów naszej szkoły na nim nie ma, lepiej nie mówić. Potem była już tylko błyskawiczna ,,ewakuacja” 13 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z lekcji, by mogli, niemalże z prędkością światła, zjawić się na eliminacjach powiatowych.
      Brak przygotowania wewnętrznego (nastawienie psychiczne) i zewnętrznego (strój galowy) stały się nieistotnym szczegółem w momencie pojawienia się na scenie przed zgromadzoną widownią, konkurentami i jury naszych recytatorów.
      Spośród 60 uczestników eliminacji powiatowych, począwszy od szkoły podstawowej przez gimnazjum, a skończywszy na szkołach średnich, jedynie 5 osób zostało wytypowanych do etapu wojewódzkiego, wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim.
      Nagrodę i awans do wojewódzkiego etapu 15 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Życie ukryte w słowach… pamiętniki, dzienniki, listy, wspomnienia” otrzymali: Igor Starek z klasy IV a oraz Edyta Frydecka z klasy IV b, wyróżnienie natomiast zdobyła Natalia Nieróbca z klasy V a.
      Można by rzec, że był to prawdziwy bieg po zwycięstwo. Dzisiaj żartujemy sobie z minionych wydarzeń i cieszymy się z sukcesów młodych adeptów sztuki słowa, jednak o godz. 11.00 14 listopada 2011 roku nikomu nie było do śmiechu. Sytuacja, w jakiej znaleźli się nasi recytatorzy, pokazuje nam po raz kolejny jak wielką klasę, umiejętność mobilizacji i panowania nad stresem posiadają uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim. Gratulujemy, jesteśmy pełni podziwu!



autor: Agata Grudka

Wywiadówki!

Admin ::: 15-11-2011 ::: 298 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Wywiadówka szkoła podstawowa
17.11.2011r godz. 16.30


2 - 4 b
4 - ….
6 - ….
7 - 3 a
10 - 4 a
11 - 3 b
12 - …
14 - 2c
13 - 1 b gimnazjum - spotkanie z psychologiem 17.00-17.20
15 - 6 a
16 - 6 b
17 - 5 b
20 - 1 a gimnazjum - spotkanie z psychologiem 16.30-16.50
21 - 5a

mała szkoła – O I
mała szkoła – O II
mała szkoła – 1a
mała szkoła – 1b
mała szkoła - 2 a

2 b szk.pod. A. Dąbrowska – czwartek 17.11.2011r. godz. 16.00

2 b szk.pod. E. Oroń - Książek – środa 16.11.2011r. godz. 15.15
(integracyjna)

O III szk.pod. A. Czapla – poniedziałek 21.11.2011r. godz.16.00

Wywiadówka gimnazjum
17.11.2011r godz. 17.35



2 – 2 a
4 - …
6 - …
7 - 3 a
10 - 2 b
11 - …
12 - …
14 - 2 c
13 - 1 c gimnazjum - spotkanie z psychologiem 17.30-17.50
15 - 3 b
16 - ….
17 - ….
20 - 3 c
21 - …

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0270
Album: Dublet Dublera

Linki




Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015