<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Kargul, podejdź do płota, jako i ja podchodzę.

-- Pawlak ("Sami swoi")

Aktualności


tn_IMG_20150905_115901
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00303
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Z wizytą w Bajkowej Krainie
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0304
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Chopin na ustach uczniów Dwójki

Admin ::: 29-10-2010 ::: 674 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
     28 października 2010 roku odbył się szkolny etap 14 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Chopin i jego przyjaciele”. Wybór tematu nie jest przypadkowy, gdyż obchodzimy właśnie dwusetną rocznicę urodzin wspaniałego kompozytora. Uczniowie mieli zatem zaprezentować utwory poetów lub pisarzy, polskich bądź europejskich, tworzących w okresie romantyzmu w latach Chopinowskich (1810 – 1849) albo zapoznać się bliżej z korespondencją samego mistrza i przedstawić wybrany list Fryderyka Chopina.
      Trzeba przyznać, iż sam temat nie należy do najłatwiejszych, ale jak co roku uczniowie naszej szkoły z chęcią podjęli wyzwanie, by zmierzyć się z poezją Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida czy listami sióstr, matki Fryderyka.
      Do szkolnego etapu konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum. Jury w trakcie oceniania poszczególnych prezentacji brało pod uwagę: zgodność z tekstem, płynność recytacji, dostosowanie tempa do treści wiersza, interpretację utworu, dykcję, postawę oraz ogólne wrażenie artystyczne, jakie sprawia występujący. Jury miało niewątpliwie trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom tegorocznego konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. Zatem po burzliwej naradzie nagrodę i awans do etapu powiatowego 14 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Chopin i jego przyjaciele” otrzymali:

szkoła podstawowa:

Olaf Gieroń (kl. IV a),
Natalia Nieróbca (kl. IV a),
Daniel Woś (kl. IV a),
Bartosz Kozak (kl. V b),
Karina Woś (kl. V b),
Dominika Buczek (kl. VI b)


gimnazjum:

Wiktoria Szczucka (kl. I c),
Adrianna Szafran (kl. II b),
Magdalena Mroczkowska (kl. III a).


      Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu jury wręczyło podziękowania a nagrodami i dyplomami najlepsi zostaną wyróżnieni w trakcie najbliższej akademii szkolnej.
      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia, mocno trzymając kciuki, na powiatowym etapie konkursu.

autor: p. A. Grudka


Serdecznie Zapraszamy!

Admin ::: 12-10-2010 ::: 572 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Zespołów Ludowych "Na owocowym szlaku"


Rok szkolny 2010/2011
Program festiwalu:
21 października (czwartek)
9.00 Konkurs "Przyśpiewek i Pieśni Ludowych"

22 października (piątek)
14.00 - 18.00 Festiwal Zespołów Ludowych "Na owocowym szlaku"
w przerwie festiwalu koncert laureatów Konkursu "Przyśpiewek i Pieśni Ludowych"

23 października (sobota)
11.30 Korowód spod Zespołu Szkół Nr 2 do Parku na Starym Rynku
12.00 Międzynarodowy Koncert Zespołów Ludowych oraz pieśni i przyśpiewek - park na Starym Rynku (w przypadku brzydkiej pogody impreza przeniesiona do kina "Opolanka")
17.00 Wieczór wspomnień - spotkanie pokoleń.

Aktualny wykaz podręczników

Admin ::: 30-06-2010 ::: 639 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta WYKAZY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2010/2011
Wykaz podręczników dla szkoły podstawowej


Wykaz podręczników dla gimnazjum


Wykazy są opublikowane w formacie pdf.

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

Admin ::: 30-06-2010 ::: 474 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta        W dniu 16.06.2010 r. przygotowywaliśmy się do dwudniowej wycieczki doWieliczki i Krakowa. Wyjazd był zorganizowany tylko dla klas piątych szkoły podstawowej.
      Następnego dnia rano wyruszyliśmy w drogę. Podróż szybko mijała, pani przewodnik opowiadała nam o zabytkach architektury, które pojawiały się za oknami autokaru. Po kilkugodzinnej jeździe dotarliśmy do celu. Najpierw zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, a dokładnie to jej liczne komory połączone chodnikami. Byliśmy w Komorze Mikołaja Kopernika, w Komorze Kazimierza Wielkiego i Komorze Piłsudskiego. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Kaplica św. Kingi. To największa na świecie podziemna świątynia. Jej posadzka jest wyrzeźbiona w jednolitej solnej bryle, a żyrandole z solnymi kryształami zawieszono 12 metrów pod sufitem. Udaliśmy się także do Muzeum Żup Krakowskich. Zbiory, które znajdują się 135 metrów pod ziemią, przedstawiają zarówno losy kopalni, narzędzia i urządzenia służące do wydobycia i transportu soli jak również historię samego miasta. Pod koniec, już na powierzchni, można było zakupić pamiątki.
Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma, niedaleko Kalwarii Zebrzydowskie. Tam zjedliśmy obiadokolację, a potem wybraliśmy się na spacer. Po męczącym dniu powróciliśmy na nocleg.
      Rankiem, zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy się i wyruszyliśmy zwiedzać Kraków. Najpierw udaliśmy się pod Smoczą Jamę. Co prawda do jaskini nie weszliśmy, ale podziwialiśmy pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego co kilka minut ogniem. Następnie obejrzeliśmy Zamek Królewski na Wawelu. Byliśmy w Katedrze Wawelskiej pw. św. Stanisława i św. Wacława. Wchodziliśmy na wieżę Zygmuntowską, aby dotknąć słynnego Dzwonu Zygmunta. Potem udaliśmy się do kościoła Mariackiego. Zdążyliśmy na odsłonięcie głównego ołtarza, który jest dziełem Wita Stwosza. Na zewnątrz wysłuchaliśmy hejnału
z Wieży Mariackiej.
Pani przewodnik zaprowadziła nas jeszcze na dziedziniec Kolegium Maius, najstarszego budynku Akademii Krakowskiej. Tam naszą uwagę przykuł zegar wygrywający pieśń akademicką „ Gaudeamus Igitur”. W czasie jej trwania z zegara wychodzi sześć postaci. Nam udało się rozpoznać królową Jadwigę i króla Władysława Jagiełłę.
      W restauracji „Pod smokiem Wawelskim” zjedliśmy obiad i jeszcze raz udaliśmy się na Wawel. Tym razem spacerowaliśmy po Komnatach Królewskich podziwiając arrasy oraz weszliśmy do skarbca i zbrojowni. Pełni wrażeń i zmęczeni po całym dniu zwiedzania powróciliśmy do autokaru.
Na tym zakończyliśmy przygodę z Krakowem i wyruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej kierowca włączył film, więc podróż szybko mijała.
      Uważam, że wycieczka była ciekawa i świetnie zorganizowana. Mogłem poznać dawną stolicę państwa polskiego.



Mateusz Lorek


NAUCZYCIELE TAŃCZĄ

Admin ::: 22-06-2010 ::: 2635 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta        W środę 9 czerwca o godzinie 20 w Zespole Szkół Nr 2 odbyła się uroczysta gala Nauczyciele tańczą, podczas której przed licznym gronem gości swoje umiejętności taneczne zaprezentowali nauczyciele naszej szkoły, jak również rodzice naszych uczniów. Uroczystość ta odbyła się w ramach Dni Szkoły i była zarazem imprezą charytatywną połączoną ze zbiórką pieniędzy przeznaczonych dla powodzian. Oprócz uczestników gali, licznego grona zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, sponsorów, uczniów, absolwentów oraz dyrekcji naszej szkoły – Jerzego Kramka, Zdzisława Madeja, Tomasza Furdala – podejmowaliśmy także gości honorowych – Pana burmistrza Opola Lubelskiego Dariusza Wróbla oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim – Pana Jana Goldmana.
        Galę "Nauczyciele Tańczą" przygotowała i poprowadziła Pani Renata Majkowska-Wojdyła wspólnie z Panem Antonim Majchrzakiem. Występy par tanecznych zainaugurowało ogniste tango wykonane przez prowadzących galę. W części konkursowej jako pierwsi wystąpili Pani Joanna Dudziak, która jest protetykiem słuchu oraz Pan Mariusz Jurak – nauczyciel przyrody i wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Niezdowie i Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim. Para ta zaprezentowała się w brazylijskiej sambie, zwanej również „tańcem kochanków”. Jako druga para – w dostojnym wiedeńskim walcu – zaprezentowała się Pani Monika Piertaś- Janoszczyk, która uczy w naszej szkole języka angielskiego oraz Pan Marcin Dudziak parający się bankowością. W trzeciej parze wystąpili Pani Wioletta Wrona, która jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz Pan Tomasz Adamczyk – znany i ceniony w Opolu Lubelskim fryzjer. Para ta zaprezentowała się w mającym amerykańskie korzenie dżajfie. Jako czwarta i przedostatnia para – w kubańskiej cza-czy – zaprezentowała się Pani Agnieszka Czapla, która jest nauczycielką najmłodszych klas w naszej szkole oraz Pan Tomasz Pietras, który jest z zamiłowania elektronikiem.
        Występem, na który bez wątpienia ze zniecierpliwieniem czekali wszyscy widzowie był występ ostatniej, piątej pary, którą tworzyli Pani Eliza Adamczyk i Pan Jerzy Kramek. Pani Eliza Adamczyk określa siebie jako miłośniczkę tańca towarzyskiego, natomiast Pan Jerzy Kramek, jako wieloletni dyrektor naszej szkoły, uwielbia wyzwania i dlatego chętnie udowodnił, że jest nie tylko wspaniałym dyrektorem, lecz równie wspaniałym tancerzem. Para ta zatańczyła walca angielskiego, a ich występ zakończył się oczywiście owacją zebranych gości.
     
Cały artykuł: 'NAUCZYCIELE TAŃCZĄ'

Nasza pomoc powodzianom

Admin ::: 17-06-2010 ::: 535 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta      



foto. Natasza Romanowska kl. Ic gimnazjum

Prezentacje uczniów i nie tylko

Admin ::: 14-06-2010 ::: 3406 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

 


 

 

 

UDZIAŁ MŁODZIEŻY W PROJEKTACH EKOLOGICZNYCH

Admin ::: 14-06-2010 ::: 484 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta18 maja 30 uczniów gimnazjum – głównie członków Szkolnego Koła Biologicznego – uczestniczyło w konferencji w ramach projektu „Czysta energia dla Lubelszczyzny”, realizowanego przez firmę KTI Consulting. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów oraz weryfikacji dotychczasowej wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Wzmocnienie Proekologicznego Stylu Życia Młodzieży Zamieszkującej Dorzecze Pradoliny Górnej Wisły" organizowanym przez Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i Europejskie Centrum Rozwoju INTEGRAL. Przedmiotem projektu są interaktywne szkolenia kształtujące proekologiczny styl życia młodzieży poprzez porównanie z powszechnie przyjętymi nawykami, która wypracuje własną wizję korzystania, chronienia zasobów ludzkiego środowiska i poprawy jakości życia, a następnie zaprezentuje ją na debacie miejscowym władzom i mieszkańcom. W projekcie uczestniczy 25 uczniów - głównie członków Szkolnego Koła Biologicznego.

Deutsch Wagen w naszej szkole!

Admin ::: 13-06-2010 ::: 467 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta        W dniu 10.06.2010 zawitał do Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim jeden z pięciu oznakowanych samochodów z materiałami promującymi język niemiecki i kraj naszych zachodnich sąsiadów. To duża kampania reklamowa, która sprawdziła się w innych krajach Unii Europejskiej. Jej celem jest zapewnienie stabilnej pozycji języka niemieckiego jako języka obcego w polskim systemie nauczania. Projektowi patronują w Polsce Goethe-Institut, Ambasada Niemiec w Warszawie oraz organizacje partnerskie. Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w proponowanych przez animatorkę konkursach, zabawach i grach w języku niemieckim. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki na pamiątkę tego wydarzenia oraz nagrody za udział w konkursach. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci uczestników.

p. Jolanta Mędrek



     

Dzień Ziemi 2010 w naszej szkole

Admin ::: 07-06-2010 ::: 438 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku w naszej szkole wydarzenie to odbyło się pod hasłem „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”. Z tej okazji uczennice gimnazjum przygotowały wykłady ilustrowane prezentacjami multimedialnymi. Agnieszka Adamczyk (kl. III c) zaprezentowała pracę pt. „Restytucja gatunków”, Karolina Adamczyk (kl. II a) – „Poleski Park Narodowy”, Agnieszka Niezgoda (kl. I c) „Wrzelowiecki Park Krajobrazowy”, Dominika Gradzińska (kl. III c) i Kinga Pietras (kl. III c) – „Parki Narodowe w Polsce”, W wykładach obejmujących treści z zakresu ochrony środowiska, gatunków i bioróżnorodności uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Opiekę merytoryczną sprawowała pani Aurelia Kaczor.


Agnieszka Adamczyk kl. III c


Konkurs wiedzy o Poleskim Parku Narodowym

Admin ::: 07-06-2010 ::: 502 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta        5 maja 2010 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie oraz Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się etap okręgowy 11 edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowany przez Poleski Park Narodowy, Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Chełmie. Tematykę konkursu obejmowała wiedza o florze, faunie, geografii, historii i osobliwościach parku. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Łącznie udział wzięło 134 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
        W etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Duda (kl. VI a), Beata Zgnilec (VI a), Gabriela Kozieł (V b), Agnieszka Adamczyk (III c), Dominika Gradzińska (III c) i Karolina Pasierbiewicz (III c). Tytuł laureata w kategorii szkół podstawowych uzyskała Aleksandra Duda i Gabriela Kozieł, natomiast w kategorii gimnazjum Agnieszka Adamczyk i Karolina Pasierbiewicz. Podziękowania nasze koleżanki kierują do pani mgr Aurelii Kaczor, która przygotowywała je do konkursu.
        Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 9 czerwca 2010 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie.

Kinga Pietras III c

Wycieczka w Pieniny 2010

Admin ::: 31-05-2010 ::: 459 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW dniach 12-14 maja 2010 klasy VI naszej szkoły wyjechały na wycieczkę w Pieniny! W programie było muzeum w Starym Sączu, ale z powodu opóźnienia ten punkt musieliśmy ominąć, za to wszystkie pozostałe punkty udało się zrealizować. Zamieszkaliśmy w pensjonacie w Krościenku. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Szczawnicę - Park Zdrojowy i miasteczko – udało się nam również zobaczyć ciekawy okaz przyrody: salamandrę plamistą. Drugiego dnia czekała nas wyprawa na Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin. Widok góry zapierał dech w piersiach! Trzeciego dnia podziwialiśmy Wąwóz Homole – niezwykle piękny rezerwat przyrody. Po tym wszystkim zmęczeni i ubłoceni późnym wieczorem wróciliśmy do Opola.

     


Wojciech Dobrosz kl. VIc

Warsztaty biologiczne

Admin ::: 31-05-2010 ::: 412 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
     

foto: B. Szafran kl. IIa

Powódź 2010

Admin ::: 24-05-2010 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Nasz powiat, a w szczególności gminę Wilków nawiedziła niespotykana w historii powódź.
Przyłączamy się do pomocy powodzianom, w naszej szkole prowadzona jest zbiórka rzeczy i pieniędzy dla powodzian.

Brakuje artykułów pierwszej potrzeby takich jak środki czystości, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, ręczniki, papier toaletowy, mleko dla dzieci (bebiko junior), pampersy, koce, nowa pościel, a także trwałej żywności, środków opatrunkowych i niezniszczonych ubrań.



     



Liczymy na ofiarność naszej społeczności.

Siła słowa – siłą DWÓJKI

Admin ::: 13-05-2010 ::: 564 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

            Od lat w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim konkursy recytatorskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Co roku kilkudziesięciu uczniów podejmuje wyzwanie – uczestnictwo w szkolnym etapie jesiennego oraz wiosennego konkursu i walczy słowem o awans do następnego etapu. Konkurencja jest duża, gdyż do gminnego turnieju może przejść jedynie kilka osób. Recytatorzy są oceniani pod kątem interpretacji tekstu, dostosowania tempa wygłaszania utworu, dykcji, postawy oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Młodzi artyści uwodzą słowem, czarują, przenoszą w inny świat – sztuki. Dzięki sile słowa odnoszą sukcesy.


Cały artykuł: 'Siła słowa – siłą DWÓJKI'

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0279
Album: Dublet Dublera

Linki




Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015