<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Dla świata jesteś nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem.

-- nieznany

Aktualności


tn_IMG_20150905_095813
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_DSCF0242
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Uczymy się tańczyć
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0318
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Akademia z okazji 3 Maja

Admin ::: 06-05-2010 ::: 564 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta           Dnia 06.05.2010 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski oraz wprowadzeniem sztandaru ZS2 w Opolu Lub. Po czym przedstawiona została krótka scenka, dzięki, której zostały przybliżone nam informacje o tej właśnie ustawie. Rozpoczęła się ona słowami, co to jest Konstytucja – otóż jest to zbiór praw i obowiązków każdego obywatela, danego kraju. Opisano również krótką historię Polski. Mieliśmy możliwość posłuchania utworu Fryderyka Chopina, zagranego przez ucznia naszej szkoły – Kamila Wronę. Poruszył on z pewnością większą cześć osób uczestniczących w akademii.
          W połowie apelu obejrzeliśmy występ „Powiślaków”. Po chwili Klaudia Kowalczyk i Agata Jastrzębska odśpiewały Rotę. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami.
          Na zakończenie został również odśpiewany hymn naszej szkoły. Pan dyrektor Jerzy Kramek oraz pan Zdzisław Madej wygłosili również krótką przemowę podsumowującą całą uroczystość.

Dominika Gradzińska IIIc

Nauczanie Zintegrowane - nasza Mała Szkoła

Admin ::: 22-04-2010 ::: 3734 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim oddziały przedszkolne i klasy I - IIIGaleria roku szkolnego 20012/2013


Nauczanie zintegrowane      Galeria roku szkolnego 2009/2010
Nauczanie zintegrowane 2009/2010 Ślubowanie klas IOgnisko klas III Ognisko klas IIIWycieczka do Lublina Oddziałów PrzedszkolnychWyjazd do Lublina Oddziałów Przedszkolnych


Wycieczka do Urzędowa klasy III A
Wycieczka do Urzędowa klasy III A

Festiwal Kolęd iPastorałek
Festiwal Kolęd iPastorałek

Kulig klasy III B
Kulig klasy III B

Poranek z Mikołajem
Poranek z Mikołajem

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Zabawa choinkowa
Zabawa choinkowa

Spartakiada 2010 Spartakiada

Poranek WielkanocnyPoranek Wielkanocny

Festiwale Piosenki Festiwale Piosenki


Dzień Mamy i Taty 2010 Dzień Mamy i Taty

Dzień Dziecka 2010 Dzień Dziecka 

Admin ::: 10-04-2010 ::: 352 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaŁączymy się w żałobie i żalu z rodzinami ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.


Dnia 12.04.2010r. w Zespole Szkół Nr. 2 w Opolu Lubelskim odbył się apel, w celu upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Na początku apelu dwiema minutami ciszy uczciliśmy pamięć ofiar poległych pod Smoleńskiem. Później odmówiliśmy krótką modlitwę za zmarłych. Następnie Pan Dyrektor Jerzy Kramek odczytał listę osób, które poniosły śmierć w tragedii.
W tym dniu każda pierwsza lekcja zaczynała się minutą ciszy.


Aleksandra Lisowska kl. IIIb. gim.Wielkanoc 2010

Admin ::: 10-04-2010 ::: 437 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 30.03.2010 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się świat Wielkanocnych. Akademię przygotowali pani Anna Walencik, nasza katechetka oraz pan Mariusz Dobrosz.
Poszczególni uczniowie młodszych klas odznaczyli się szczególną umiejętnością recytacji. Pomiędzy przedstawieniem wierszy można było wysłuchać pieśni religijnych w wykonaniu chóru, w którym śpiewały uczennice z różnych klas. Uwzględniona została również piąta rocznica śmierci Jana Pawła II. Akademię zakończono odśpiewaniem pieśni „Alleluja” , po czym nasz pan dyrektor Jerzy Kramek wygłosił końcową mowę, życząc wszystkim Wesołych Świat.Dominika Gradzińska IIIc gim.

Dzień Kobiet 2010

Admin ::: 09-03-2010 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta   
  
Artykuł pisze już redaktor Szymek... mozemy się go spodziewać wkrótce (artykułu, nie redaktora - dodał Naczelny).

Ferie zimowe 2009

Admin ::: 05-03-2010 ::: 382 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta       W dniach 15.02 – 19.02.2010 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim odbyło się zimowisko szkolne zorganizowane dla 80 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im Oskara Kolberga i Gimnazjum Nr 2 im Oskara Kolberga. Koordynatorami zimowiska byli nauczyciele świetlicy szkolnej i biblioteki. Opiekę nad uczestnikami zajęć sprawowali pracownicy zatrudnieni w ZS Nr 2. Program zimowiska został opracowany tak, aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzenia czasu wolnego. W trakcie zimowiska odbyło się szereg zajęć sportowych m.in. siatkówka, tenis stołowy. Dużym powodzeniem cieszył się wyjazd uczniów na krytą pływalnię do Poniatowej. Oprócz tego odbyły się zajęcia w pracowni komputerowej, w ramach których dzieci podnosiły swoje kompetencje w zakresie ICT. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie przystępowali do różnorodnych konkursów: plastycznych, literackich czy też muzycznych. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i poprawne relacje w grupie zorganizowane zostało spotkanie z policjantem i psychologiem szkolnym. W trakcie trwania zimowiska wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z obiadów przygotowywanych przez pracowników stołówki szkolnej. Dyrekcja szkoły oraz koordynatorzy zimowiska składają wszystkim pracownikom serdeczne podziękowanie za wkład w organizację zimowiska.

Ewa Rodak
Krzysztof Grabowski


   

III Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach

Admin ::: 28-01-2010 ::: 632 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta16 stycznia 2010 roku odbył się III Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach. W trzech kategoriach wiekowych oraz w pięciu kategoriach wykonawczych w bardzo bogatym repertuarze kolędowym zaprezentowało się 48 wykonanwców - solistów, duetów, zespołów wokalnych chórów oraz zspołów rodzinnych. Łącznie jak podają organizatorzy wystąpiło około 600 osób!

Naszą szkołę reprezentowały:
- Joanna Kosik i Patrycja Popiołek, które zajęły I miejsce w kategorii duety klasy IV - VI szkoła podstawowa
- Klaudia Kowalczyk, która zaj ęła I miejsce w kategorii soliści gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!

   

Autor: Klaudia Kowalczyk kl. IIIc


Odnośnik do Galerii ze zdjęciami z Festiwalu na stronie Gimnazjum im. M. Kopernika w Karczmiskach

Z koędą w belgijskim Hamme

Admin ::: 20-01-2010 ::: 448 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW dniach 17.12.2009 - 21.12.2009 cztery uczennice i jeden opiekun (Klaudia Kowalczyk, Sylwia Lesiak, Gabriela Kalita, Kinga Pietras i nasz Pan Dyrektor Zdzisław Madej)) wzięli udział w wyjeździe do miasta partnerskiego w Belgii - Hamme. Celem pobytu była promocja maszego miasta oraz szkoły.

Belgowie przyjęli nas bardzo sedecznie. Przygotowali dla nas wiele atrakcji i niespodzianek. Miedzy innymi wizytę w piekarni i muzeum wyrobu czekolady, gdzie mogliśmy spróbować różnych słodkości.

Grupa z zespołu wokalnego podbiła serca mieszkańców miasta śpiewając kolędy podczas trwania kiermaszu, przy stoisku z ozdobami choinkowymi i świątecznymi, na scenie w namiocie z wigilijnym polskim stołem, w domu opieki dla osób starszych.
Dużym przeżyciem była oprawa muzyczna mszy odprawianej w języku flamandzkim.

Uczennice wykazały dość dobrą znajomość języka angielskiego i bez problemu nawiązując krótkie rozmowy z mieszkańcami, zachęcając do kupowania ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 oraz próbowania potraw wigilijnych, a także do wspólnego kolędowania.
   

Autor: Klaudia Kowalczyk kl. IIIc

Wycieczka do Warszawy w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce

Admin ::: 15-01-2010 ::: 425 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
Dnia 24 października 2009 roku została zorganizowana integracyjna wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Warszawy dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim.
Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim we współdziałaniu z Biurem Usług Turystycznych „ Coral- Tour ” w Lublinie.
Program wycieczki zawierał:
- zwiedzanie Starego Miasta,
- zwiedzanie ogrodów na dachu biblioteki uniwersyteckiej,
- pobyt na tarasie widokowym na lotnisku „Okęcie”.
- przejazd metrem.

W wycieczce uczestniczyło 19 dzieci, w tym 13 dzieci pochodzenia romskiego oraz 1 opiekun romski. Opiekę nad całością sprawowało 2 opiekunów z przygotowaniem pedagogicznym z Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim zatrudnionych na podstawie umowy – zlecenia.


Zadanie zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach "Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce"Przedstawienie Bożonarodzeniowe 2009

Admin ::: 08-01-2010 ::: 419 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta Dnia 22.12.2009 roku w naszej szkole odbyły się jasełka. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z różnych klas. Chcieli przekazań nam tym samym wiedzę, jak święta spędzali żołnierze i ich rodziny podczas II wojny światowej.
Został nam ukazany los jednego z polskich żołnierzy, który samotnie spędza święta z dala od najbliższej rodziny. Wyraża przy tym swój ból. Pewnego dnia dostaję paczkę od swojej matki, w której znajduję się trochę jedzenia i list. Wsłuchując się w jego treść zauważyć można, ile tęsknoty zawierają słowa napisane przez matkę i jak przeraźliwie boi się o swojego syna. Tak bardzo chciałaby, aby siedział z nimi teraz przy stole i wszyscy razem spożywali kolację wigilijną.
Żołnierze, miedzy sobą, zamiast opłatkiem dzielili się czarnym chlebem. Nie było stać ich na to, aby na stole znalazły się tradycyjne polskie potrawy. Składając sobie życzenia najczęściej padały takie słowa: „oby jak najszybciej skończyła się wojna!” .
Na wojnie ginie wielu żołnierzy, którzy dzielnie walczą o wolność nie tylko swoją, ale i całego narodu.
W następnej części przedstawienia została nam ukazana matka, która straciła swojego kochanego syna podczas wojny. Zginął śmiercią tragiczną. Matka recytując wiersz przekazuje nam ile bólu i tęsknoty czuję matka po stracie dziecka. Ciężko jest jej w to uwierzyć zadając sobie przy tym pytanie „Dlaczego? Przecież dla każdego starczy miejsca…’’
Nie możemy zapominać historii naszego kraju, naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać.
Wielu z nas pewnie myśli, że to bez sensu, skoro czas wojny już minął… Powinniśmy o tym pamiętać i być wdzięczni za to, że możemy żyć w wolnej, niepodległej Polsce!

Autor: Dominika Gradzińska kl IIIc


   

Mikołajkowy Turniej Koszykówki

Admin ::: 15-12-2009 ::: 394 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta15 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Koszykówki dziewcząt. Udział wzięły w nim dziewczęta z gimnazjum w Poniatowej, gimnazjum w Kluczkowicach, gimnazjum nr 1 i oczywiście z naszego gimnazjum. Walka o wygraną była naprawdę zażarta, szczególnie w ostatnim meczu, od którego zależało wszytko, emocje sięgały zenitu. Niestety naszym dziewczynom się nie udało i pierwsze miejsce zdobyła Poniatowa. Jednak nasz przegrana nie była spowodowana złą grą. Nawet nie wypada tak myśleć, ponieważ dziewczyny mają wielki talent i umieją go wykorzystać. Nasza przegrana spowodowana była zmęczeniem. Na boisku prawie nie dochodziło do zmian, a jeden z meczy pierwszy skład zagrał w całości bez jakichkolwiek zmian. Dziewczyny były wyczerpane i ich poziom gry znacznie spadł. Może więc warto zmienić taktykę na zbliżające sie zawody, tak by dziewczęta tym razem wygrały.


Milena Wójtowicz Kl.IIIc

Święto Niepodległości 11 listopada

Admin ::: 12-11-2009 ::: 543 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaApel z okazji Święta Niepodległości odbył sie w naszej szkole w przeddzień święta ...

   

Dzie Edukacji Narodowej w naszej szkole

Admin ::: 02-11-2009 ::: 430 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDzień Edukacji Narodowej witaliśmy w naszej szkole 14 października. W tym dniu wszyscy uczniowie przybyli do szkoły...

   

Niezwykła lekcja historii

Admin ::: 13-09-2009 ::: 448 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta13 września 2009 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w niezwykłej lekcji historii....
... Wzięło w niej udział siedemnaścioro uczniów pod opieką pana dyrektora Jerzego Kramka. Uczestnicy wycieczki byli to głównie członkowie kółka historycznego, poczet sztandarowy, ale nie tylko. Około godziny 9.30 wyjechaliśmy z Opola w towarzystwie członków Związku Inwalidów Wojennych. O godzinie12.00 w lasku pod Dąbrową odbyła się uroczysta msza poświęcona ofiarom bitwy z 9 IX 1939 roku. Po mszy rozpoczęła się pierwsza rekonstrukcja, a mianowicie scena mordu na polskich żołnierzach. Wszystko było dokładnie pokazane i bardzo realistyczne, huki wystrzałów były bardzo głośne, tak, że nawet ułańskie konie poruszały się nerwowo bojąc się hałasu. Aktorzy mimo młodego wielu byli bardzo wprawieni. Druga rekonstrukcja pokazywała mord na mieszkańcach lasu pod Ciepielowem. Dodatkowo autorzy przedstawienia pokazali widzom słynny czyn pułkownika „Ośki”, czyli scena kiedy pułkownik, używając ośki rozbroił niemieckiego żołnierza.Po rekonstrukcjach zaczęło się polowanie na łuski z karabinów, jak również można było zrobić sobie zdjęcie z aktorami i postrzelać z dział. Niedługo potem wróciliśmy do Opola, ale po drodze spotkała nas niespodzianka, a mianowicie w Łaziskach zatrzymaliśmy sięna ognisko. Gdy już wszyscy się najedli ruszyliśmy w drogę do Opola.

Autor: Ada Szafran kl. Ib gimnazjum


Rozpoczęcie roku zkolnego 2009/2010

Admin ::: 01-09-2009 ::: 446 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaPierwszego września 2009 roku na płycie boiska Orlin 2012 uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Przemówienie Pana Dyrektora oraz część artystyczna nawiązywały do 70 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Delegacja uczniów złożyła wiązankę w hołdzie ofiarom wojny pod Dębem Katyńskim. Na koniec rozeszliśmy się do klas, a już jutro wypoczęci ruszamy do nauki.

Na ten mozolny, ale i radosny czas zdobywania wiedzy zarówno Burmistrz Opola Lubelskiego, Dyrektorzy naszej szkoły, jak i administracja tejże witryny skłądają wszystkim uczniom i nauczycielom najserdeczniejsze życzeni : POWODZENIA i SAMYCH SUKCESÓW!!!

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0331
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015