<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Nikt nie powinien żyć bez przyjaciela, a już szczególnie bez niego umierać.

-- Mike Yaconelli

Aktualności


tn_IMG_20150905_095736
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00303
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Przedstawienie - Bajkowe Boże Narodzenie
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0323
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Admin ::: 19-06-2009 ::: 486 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaWszystko co ma swój początek, ma też i koniec. Rok szkolny 2008/2009 zakończyliśmy 19 czerwca w pięknym słońcu (zwiastującym gorące wakacje) na nowym boisku Orlika 2012. Było wiele nagród i gratulacji, a część artystyczna nawiązywała do postaci naszego patrona Oskara Kolberga - obrzędów związanych z uprawą roli, które dzięki nemu możemy odtwarzać.

Na koniec Pan Dyrektor życzył wszystkim zdrowych, udanych wakacji i zaprosił na rozpoczęcie roku szkolnego... 1 września :)

Zakończenie klas III 2009

Admin ::: 11-06-2009 ::: 403 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaTradycji stało się zadość, trzecie klasy uroczystym polonezem podkreśliły fakt, że już odchodzą z naszej szkoły. Były oczywiście przemówienia, podziękowania i kwiaty, całe sterty nagród i część rozrywkowa, a potem bal przy muzyce zespołu estradowego aż do białego rana.

Orlik 2012

Admin ::: 25-05-2009 ::: 475 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta25 maja 2009 nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu ORLIK 2012 przy naszej szkole. Już wcześniej, bo 22 maja rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej na naszym Orliku, ale dopiero dzisiaj tak naprawdę jest otwarty.

Opolska Gala Tańca 2009

Admin ::: 10-05-2009 ::: 546 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta 

W sobotę 16 maja 2009 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Wieczorną galę tego dnia prowadziła znana z programu Taniec z Gwiazdami Iwona Pavlović. W niedzielę zaprezentowali się lokalni tancerze, oraz zaproszeni goście. To właśnie drugiego dnia Gali odbyła się licytacja, podczas której można było kupić m.in. Puchar Mistrza Polski, dwudniowy pobyt w spa w Nałęczowie, oraz statuetkę taneczną pani Iwony Pavlović. Ponadto obserwować można było pokazy taneczne m.in. Mistrzów Polski i Finalistów Mistrzów Europy.
Organizatorem Opolskiej Gali Tańca był Miejsko–Gminnym Ośrodkiem Kultury w Opolu Lubelskim. Współorganizatorami byli: Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, Zespół Szkół nr 1
w Opolu Lubelskim oraz rodzice dzieci tańczących przy M-GOK w Opolu Lubelskim.
Opolska Gala Tańca mogła być zrealizowana dzięki ogromnemu wsparciu władz samorządowych, sponsorów, rodziców dzieci, oraz grupy dorosłych tancerzy – bardzo mocno zaangażowanych w organizację imprezy.
Wśród uczestników nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Prezentowali swoje umiejętności w różnych kategoriach i tańczyli zarówno tańce towarzyskie jak i ludowe.
W Opolskiej Gali Tańca uczestniczyło na żywo około 2 000 osób. Podczas transmisji na żywo w Internecie na stronie www.rendar.pl ok. 20.000 z całego świata.
Impreza odbywała się w Hali Zespołu Szkół nr 1. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Opola Lubelskiego – Dariusz Wróbel.

Autor: Gabriela Czopek kl. III c

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Admin ::: 06-05-2009 ::: 458 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta   

W poniedziałek 4 maja w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Apel z tej okazji przygotowała pani Agata Błażejczyk i pan Zbigniew Dębicki. Dodatkowo w tym dniu gościliśmy kombatantów, którzy przekazali pod opiekę naszej szkoły sztandar Związku Inwalidów Wojennych. Po przekazaniu sztandaru zostało powtórnie zagrano przedstawienie upamiętniające tragedię katyńską. Uroczystściom towarzyszyły przemowy gości, którzy przybyli do naszej szkoły.

K.Wilczyńska, S.Czopek i P.Czapla klasa IIIa

"Katyń... ocalić od zapomnienia"

Admin ::: 30-04-2009 ::: 563 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta Dnia 29 kwietnia 2009 roku - w związku z Tygodniem Katyńskim – w Opolu Lubelskim i okolicach odbywały się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej. W Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskiem miało miejsce sadzenia dębu pamięci dla upamiętnienia postaci generała brygady Bolesława Schwarzenberga – Czarnego – ofiary totalitaryzmu sowieckiego. Generał zamordowany został w 1940 roku w Charkowie.


   


Katarzyna Maciąg kl. II c

Cały artykuł: '"Katyń... ocalić od zapomnienia"'

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM SŁOWA!

Admin ::: 15-04-2009 ::: 463 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


W dniach 3.04.2009 r. - 5.04.2009 r. w Centrum Kultury w Lublinie odyły sie II Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa. Są one finałem IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej oraz II Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie.Wzięli w nich udział przedstawiciele Lubelszczyzny, recytatorzy z całej Polski oraz finaliści Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Naszą szkołę reprezentowała Angelika Filipiak, uczennica klasy III a gimnazjum. Została ona laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej. Zdobyła III nagrodę w kategorii "prezentacja literatury ukraińskiej".
Cały artykuł: 'I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM SŁOWA!'

Poranek wielkanocny 2009

Admin ::: 08-04-2009 ::: 578 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW środę 8 kwietnia o godzinie 11 w naszej szkole odbył się poranek wielkanocny. Hasło przewodnie akademii brzmiało ,,Twarz Chrystusa to jedyna widoczna twarz, choć ludzi jest wielu''. W poranku wielkanocnym przygotowanym przez siostrę Emanuelę, panią Dorotę Kopeć i panią Halinę Kocon wystapili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Opracowaniem muzycznym zaj ął się pan Mariusz Dobrosz, a dekoracje przygotował pan Cezary Łukasiewicz. Akademii towarzyszyły recytacje wierszy i śpiew tematycznie dobranych pieśni i piosenek. Na koniec uczniowie podzielili się z dyrekcją świątecznym jajkiem. Akademia zakończyła się przemówiniem dyrektora i złożeniem życzeń gronu pedagogicznemu oraz uczniom szkoły.
   

Autorki: P. Czapla, S. Czopek kl. III a

Biologiczny konkurs przedmiotowy 2009

Admin ::: 23-03-2009 ::: 448 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 18.03.2009r. odbył się wojewódzki etap biologicznego konkurs przedmiotowego dla gimnazjum.
Przystąpiło do niego trzy uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Bartoś(III ”c”), Angelika Filipiak(III ”a”) i Barbara Grzywa(II „c”). Wyniki ujawniły, że konkurs okazał się być niełatwym dla wszystkich uczestników, jednak jedna osoba z naszej szkoły osiągnęła wyznaczony sobie cel i zdobyła tytuł laureata ww. konkursu. Jest nią Aleksandra Bartoś z kl.III „c”. Serdecznie gratulujemy laureatce wyniku oraz poświęcenia i pracy włożonej w przygotowania pozostałym dziewczętom. Oby więcej takich wyników w naszej szkole :)

Autor: A. Filipiak kl. III a

Dzień Kobiet w naszej szkole

Admin ::: 10-03-2009 ::: 897 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta W dniu 9 marca 2009 r. w naszej skole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy pod przewdonictewm Pana Tomasza Furdala przygotowali występ dla wszystkich Pań i dziewcząt w szkole. Przedsatwienie było bardzo zabawne, co podobało się zarówno uczniom, jak i wszystkim pozostałym obecnym.Prowadzącymi byli Maciek Jadach i Dawid Jargiłło. Największy aplauz dostał skecz pt. ,,Déjà vu”. Wykonali go : Daniel Wilga, Karol Wójcik, Michał Polański oraz Jakub Piechota. Podczas występu mieliśmy także sposobność skorzystać z porady wróżki, w którą wcielił się Karol Wójcik. Recytowano wiersze oraz śpiewano różne piosenki o kobietach. Występ zakończyło przemówienie Pana Dyrektora Jerzego Kramka, który złożył życzenia wszyskim uczennicom i aktualnym i byłym pracownikom szkoły.
   

Autor Aleksandra Dąbrowska kl. III b

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”

Admin ::: 28-01-2009 ::: 521 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW dniach 17-18 stycznia 2009r. w kinie „Opolanka” miał miejsce VII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”, który organizowany był przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Opolu Lub., Parafię pw. WMP w Opolu Lub. oraz Urząd Miejski w Opolu Lub. Głównym celem corocznego festiwalu jest pielęgnowanie i kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.
17. stycznia (sobota) wyłaniani byli najlepsi wśród śpiewających solo jak również w zespołach. Z naszej szkoły w konkursie brali udział soliści: Julia Muciek wraz z aniołkami, Klaudia Porębska, Edyta Jakóbczyk, Kinga Kotowska, Klaudia Kowalczyk oraz trio dziewcząt z gimnazjum jako zespół, tj. Angelika Filipiak, Adrianna Niedziela i Klaudia Kowalczyk.
18. stycznia (niedziela) odbył się Koncert Laureatów Festiwalu. Zaczął się on od koncertu kolęd w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którzy rozśpiewali, jak się okazało, muzykalnych mieszkańców Opola Lubelskiego. Następnie mikrofony przejęli laureaci sobotniego konkursu. Wśród nich znaleźli się: Julia Muciek, Edyta Jakóbczyk i Klaudia Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy.

Autor: Angelika Filipiak kl. III a


     

O szkole:: Rada Rodziców

Admin ::: 14-01-2009 ::: 9940 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

Przewodniczący Pani Małgorzata Zawół

Numer konta bankowego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej : 35 1020 3235 0000 5302 0080 1845

Rada Rodziców Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim

Przewodniczący Pani Agata Domżał

Numer konta bankowego Rady Rodziców Gimnazjum : 88 1020 3235 0000 5502 0080 1860

Jasełka na Starym Rynku

Admin ::: 14-01-2009 ::: 378 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 28.12.2008r. dzieci i młodzież z „Dwójki” wzięła udział w miejskim kolędowaniu przy Bożonarodzeniowej Szopce na skwerku w Opolu Lubelskim. Pomimo dużego mrozu i opadów śniegu uczniowie wystąpili z programem Widowiska Bożonarodzeniowego
pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?”. Przestawienie spotkało się z aprobatą przybyłej publiczności, a występujący odczuli wielką satysfakcję z tego, że potrafią w tak piękny sposób przekazać głębokie treści nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
4.01.2009r. nasi uczniowie również występowali przy Szopce, ale tym razem były to kolędy przygotowane w ramach Jasełek.
Dziękujemy wszystkim występującym oraz opiekunom za wytrwałość w pracy ku pogłębianiu „wiary w Boga, w człowieka i w siebie samych”.

     

Autor: Angelika Filipiak kl. IIIa

"Culture Box" Przedstawienie bożonarodzeniowe w języku angielskim

Dominikaxd ::: 06-01-2009 ::: 650 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta Dnia 18.12.2008 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie w języku angielskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zostało ono przygotowane przez panią Kamilę Michałowską oraz panią Monikę Pietraś - Janoszczyk.
     
Cały artykuł: '"Culture Box" Przedstawienie bożonarodzeniowe w języku angielskim'

Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" 2008

Admin ::: 01-12-2008 ::: 388 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
30 listopada społeczność naszej szkoły przyłączyła sie do akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Uczniowie kwestowali w wybranych dużych sklepach oraz wzięli udział w koncercie zorganizowanym z tej okazji w kinie "Opolanka". Udział w koncercie wziął Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Powiśloki" (był to chrzest sceniczny dla części z najmłodszej grupy tanecznej) oraz dziewczęta ze szkolnej grupy teatralnej.


     

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0286
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015