<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Odważni są zawsze uparci.

-- Paulo Coelho

Aktualności


tn_IMG_20150905_113744
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_DSCF0195
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Święto Niepodległości
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0314
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 9 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Święto Niepodległości w naszej szkole

Admin ::: 13-11-2008 ::: 423 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta      

13 listopada 2008 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodegłości.

Narodowe Święto Niepodległości w naszym mieście 11 listopada 2008

Admin ::: 11-11-2008 ::: 670 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta      

Mamy nowego wicedyrektora !!!

Admin ::: 06-11-2008 ::: 513 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dnia 5 listopada 2008 r. na stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim został powołany pan mgr Tomasz Furdal!.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy Panie Dyrektorze i życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku.


Pierwszy „Oskar Dwójki” wręczony!

Admin ::: 04-11-2008 ::: 456 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 13.10.2008r. odbył się uroczysty apel z okazji dnia nauczyciela. Akademię zaczęliśmy od przedstawienia z codziennego życia uczniów. Zgromadzonym na sali zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz nauczycielom emerytowanym nie były obce scenki z przedstawienia zabarwione humorem. Po wejściu zespołu tanecznego, w drugiej części akademii, wyróżnieni zostali nauczyciele, którzy w swoją pracę wkładają na co dzień dużo wysiłku. Następnie „Powiśloki” zatańczyły polkę(młodsza grupa), tańce lubelskie(średnia grupa) oraz tańce rzeszowskie(starsza grupa). Tym występem podziękowaliśmy za całokształt pracy nauczycielskiej paniom odchodzącym na emeryturę: pani Stanisławie Statecznej i pani Ewie Wieczorek. Ponadto, pani Stanisława Stateczna została specjalnie wyróżniona prestiżową nagrodą „Oskar Dwójki”. Nie obyło się bez wzruszeń ze strony wdzięcznych uczniów, a także grona pedagogicznego. Nauczycieli z Dwójki zachowamy w sercu na zawsze, a ich nauki nie pójdą w las.
Nauczyciele przygotowujący akademię: Katarzyna Kramek, Agnieszka Kramek, Renata Wojdyło, Zdzisław Madej, Mariusz Dobrosz, Cezary Łukasiewicz.
     
autor: Angelika Filipiak kl. IIIa
foto. p. T. Furdal

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Admin ::: 11-09-2008 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 wypadło w poniedziałek i od tego dnia rozpoczęliśmy naukę.

Witaj Szkoło!

Obchody Dnia Patrona

Anka_Arla ::: 03-06-2008 ::: 416 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaW dniach 29-31.05.2008r. w Naszej szkole obchodziliśmy Dni Patrona- Oskara Kolberga.
29.05 dla uczniów Szkoły Podstawowej odbyło się przedstawienie poświęcone życiu i twórczości pana Oskara.Widowisko miało na celu przybliżyć zwyczaje i tradycje wsi polskiej.Delegacja Samorządów Uczniowskich złożyła wiązanki kwiatów pod popiersiem Naszego patrona.
Dzień 30 maja rozpoczął się apelem. Po krótkim zapoznaniu się z programem dnia rozpoczęły się międzyklasowe zawody sportowe w lekko atletyce. W poszczególnych konkurencjach brały udział wyznaczone osoby z klasy, jednak o wyniku stanowiła ogólna suma zwycięstw tych osób.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Szkoła Podstawowa
1 miejsce kl. IVa z pośród wszystkich klas IV.
1 miejsce kl. Vc z pośród wszystkich klas V.
1 miejsce kl. VIa z pośród wszystkich klas VI.
Gimnazjum:
1 miejsce wspaniała klasa III b !! (Nasza :))
Oprócz zawodów drużynowych odbyły się indywidualne konkurencje.
Bieg na 600m.
1 miejsce Aleksandra Wójcik (2,16min)
Bieg na 1000m
1 miejsce Jakub Piechota (3,10min)
Bieg na 60m.
1 miejsce Aleksandra Bartoś (8,39min)
1 miejsce Jakub Skwarek
Skok w dal
1 miejsce Anna Duda (3,90m) rekord pobiła pozakonkurencyjna Ola Bartość :) 4,25m
1 miejsce Maciej Strawa (5,00m)
Pchnięcie kulą
1 miejsce Aleksandra Resztak (7,65m)
Towarzyszyły ogromne emocje ;) Wszyscy wspaniale się bawili :)

3 Maja

Kendra ::: 07-05-2008 ::: 542 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


6 Maja 2008 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem " Ojczyzna-to my sami. To serca nasze! "
3 Maja Święto Konstytucji - Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie (po amerykańskiej) uchwalona konstytucja. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku.


Uroczystość w naszej szkole rozopczęła się od wprowadzeniu Sztandaru szkoły i odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie recytowano wiersze i śpiewano pieśni patriotyczne. Na koniec wysłuchaliśmy przemowy Pana Dyrektora, podziękował między innymi uczniom, którzy mimo fatalnej pogody uczestniczyli w miejskich obchodach święta 3 Maja. Następnie został odśpiewany hymn szkoły i wyprowadzono sztandar. Akademia była bardzo interesująca. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

'' Walka o oceny ''

SylwiaKinga ::: 06-05-2008 ::: 443 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaZa nami pierwszy, długi weekend majowy, natomiast przed nami wiele nauki. Zbliża się koniec roku szkolnego 2007/2008. Każdy z nas stara się mieć jak najlepsze stopnie. Szczególnie ''walkę o oceny'' toczą trzeciogimnazjaliści. Próbują osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce.
Powodzenia!

Dzień Ziemi w naszej szkole

Kendra ::: 04-05-2008 ::: 525 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta Od 22 lat 22 kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.
W naszej szkole święto to, obchodziliśmy z pewnym opóźnieniem, bo 30.04.2008r. O godz. 10 na sali gimnastycznej ZS Nr 2 w Opolu Lubelskim odbył się uroczysty apel upamiętniający to święto pt. "Ziemia jest tylko jedna". Akademie przygotowywała p. Aurelia Kaczor i p. Halina Kocon. Ucziom naszej szkoły zostało uświadomione jak kruchy jest ekosystem planety.
Myślę, że każdy z nas wyniósł z tego apelu coś co zainspiruje go do szanowania naszej planety, bo przecież "Ziemia jest tylko jedna"- więc dbajmy o nią :)

   

Apel z okazji trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Olciaaa ::: 03-04-2008 ::: 377 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta02.04.2008r.
Dziś w naszej szkole o godz. 10:00 odbył sie apel z okazji 3 rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II . Przytaczane były słowa Ojca Świętego jakie kierował do młodzieży, ale nie tylko. Każdy z nas przez godzinę mógł wsłuchać się w słowa i porozmyslać nad ich znaczeniem. Na koniec apelu dziewczyny zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II "Barkę". Modliliśmy sie również wspólnie o beatyfikację Ojca Świętego.
Po apelu wszystkie klasy udały się na dalsze lecje.
"W sercu każdego człowieka, moi przyjaciele, jest pragnienie domu. Tym bardziej młode serce przepełnia przeogromna tęsknota za takim domem, który będzie własny, który będzie trwały, do którego będzie się nie tylko wracać z radością, ale i z radością przyjmować każdego przechodzącego gościa. To tęsknota za domem, w którym miłość będzie chlebem powszednim, przebaczenie koniecznością zrozumienia, a prawda źródłem, z którego wypływa pokój serca. To tęsknota za domem, który napełnia dumą, którego nie trzeba będzie się wstydzić i którego zgliszczy nigdy nie trzeba będzie opłakiwać. To pragnienie jest niczym innym jak tęsknotą za życiem pełnym, szczęśliwym, udanym. Nie lękajcie się tej tęsknoty! Nie uciekajcie od niej! Niech was nie zniechęca widok domów, które runęły, pragnień, które obumarły. Bóg Stwórca, dając młodemu sercu ogromną tęsknotę za szczęściem, nie opuszcza go w mozolnym budowaniu domu, któremu na imię życie."

Jan Paweł II


   
Cały artykuł: 'Apel z okazji trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II'

III rocznica Śmierci Jana Pawła II

Kendra ::: 03-04-2008 ::: 368 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 02.04.2008r odbył się w naszej szkole apel upamiętniający III rocznicę Śmierci Jana Pawła II. Uroczystość przygotowana przez p. Dorotę Morek i siostrę Emanuelę wystawiona została na sali gimnastycznej o godzinie 10:00. Uroczystość prowadziły Gabrysia Gradzińska Kinga Pietras. Cytaty z Biblii oraz myśli Jana Pawła II były odczytywane kolejno przez: p.Renatę Kopycińską, p. dyr.Jerzego Kramka, p. Aurelię Kaczor, p.Mariusza Dobrosza, p. Ewę Złotuchę, p. Halinę Kocon i z-cę dyr. p. Zdzisława Madeja.

,,Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka"

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

,,Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem."

,,Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom."

Pierwszy Dzień Wiosny 2008

Admin ::: 27-03-2008 ::: 438 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaZ minimalnym opóźnieniem, bo 27 marca 2008 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Może nareszcie prawdziwa wiosna do nas zawita!.

Dnia 27.03.br w naszej szkole odbył siędzień wiosny.Uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami przygotowali na ten dzień wiele zabawnych konkurencji. Były to : Taniec z Nauczycielami , Wojna Płci , You Can Dance oraz zawody międzyklasowe. O gdzinie 7:30 odbył się apel, na którym „stary” dyrektor przekazał klucz do szkoły „nowemu” dyrektorowi. Potem wszyscy udali się do klas na lekcje z „nowymi” nauczycielami. Tak jak każdego roku w ten dzień zajęcia prowadzili uczniowie. Uczestniczyłam w takiej lekcji i zarówno mnie jak i innym osobom z mojej kalsy bardzo się to podobało.
O godznie 10:10 zaczęły się różne konkurencje. Pierwsza była „Wojna Płci”. W tej zabawie brały udział dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. W drużynie męskiej przewodniczył Pan Zdzisław Madej , a żeńskiej Pani Halina Kocon. Zabawa składała się z pięciu rund : wbijanie gwoździ, gniecenie caista , kręcenie hula-hop, skakanie na skakance na czas oraz podciąganie na bramce.
Wygrały dziewczyny z wynikiem 4:1.Potem i odbył się „Taniec z Nauczycielami”. Brały w nim następujące pary: Bartek Pikuła i Pani Ewa Złotucha, Gabrysia Czopek i Pan Marcin Sobieszek oraz Angelika Filipak i Pan Mariusz Jurak. Komisja pod przewodnictwem naszej cudownej szkolnej DODY jednogłośnie wybrała Panią Ewę Złotuchę i Bartka Pikułę.Następnie odbył się konkurs tańca „You Can Dance”, po czym rozegrano mecz pomiędzy nauczycielami, a uczniami. W skład drużyny nauczycieli wchodiły następujace osoby: p. Tomasz Gołofit, p. Mariusz Jurak, p. Zbigniew Dębicki, p. Krzysztof Janoszczyk, p.Marcin Sobieszek oraz kapitan Ola Walencik. Natomiast drużyna uczniowska składała się z zawodników takich jak : Jakub Skwarek, Maciek Strawa, Łukasz Szafran, Karol Chodyra, Piotrek Pawlak, Karol Wójcik oraz Tomek Baran. Wygrała oczywiście drużyna nauczcieli. Serdecznie gratulujemy!
O 17:00 odbyła się dyskoteka szkolna. Przyszło dużo młodzieży, która świetnie się bawiła ;)
Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny można zaliczyć do tych udanaych . Mam nadzieję , że i wam się podobało.

Aleksandra Dąbrowska   
Czekamy na relacje. Nagrody odważnych nie ominą :))

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2008

Admin ::: 25-03-2008 ::: 365 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
5 marca 2008 w Urzędzie Miasta odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nich udział uczniowie z naszej szkoły: M. Bartler, P. Sędzikowski z gimnazjum i B. Szafran i P. Dobrosz ze szkoły podstawowej.
Pierwsze miejsca zajęli i do etapu powiatowego zakwalifikowali się M. Bartler i P. Dobrosz.

19 marca 2008 odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju, III miejsce, dyplom i nagrodę wywalczył na nich Patryk Dobrosz (kl. V b). Gratulujemy!!!

Poranek Wielkanocny 2008

Admin ::: 21-03-2008 ::: 411 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
"Każde Święta Wielkanocne przypominają nam, że prawdziwa przyjaźń nie umiera. Nie bój się beznadziei, choć wszyscy wokół zwątpili. Nie załamuj się, choć zdawało ci się, że umiera wszystko, dla czego warto żyć. Trzymaj się zawsze Chrystusa - Przyjaciela, jak jedynej Gwiazdy Przewodniej..."
19 marca 2008 r. odbył się w naszej szkole Poranek Wielkanocny. Przedstawienie na podstawie "Małego Księcia" wprowadziło nas w atmosferę refleksji przed Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi. Wszystkim bardzo się podobało, a ci których nie było niech żałują.
Program Przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Anny Walencik i p. Mariusza Dobrosza.
   

Apel z okazji Walentynek

gabrysieńka ::: 26-02-2008 ::: 511 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaDnia 21.02.2008r. w naszej szkole odbył się nieco spóźniony apel z okazji Dnia Św. Walentego.

Całą uroczystość poprowadziła Angelika Filipiak. Przedstawiła nam ona nowe pomysły SU. Główną atrakcją były pokazy taneczne. Gabrysia Czopek wraz ze swoim partnerem Maćkiem rozgrzali publicznosć przy gorących rytmach samby, dynamicznym jivie, zmysłowej rumbie, klasycznym walcu angielskim oraz foxtrrocie, który jest zaliczany do najtrudniejszych z tańców.

W krótkiej przerwie Dominika Mruk wraz z Michałem Auszem zatańczyli cha che.

Było bardzo wesoło, mimo tego ze karnawał dawno się juz skonczył. :)

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0331
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015