<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-- H. Jackson Brown

Aktualności


tn_IMG_20150905_115949
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00300
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Wycieczka do Lublina
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0322
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 5 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

,,Dzieci Lubelszczyzny polskim dzieciom ze Lwowa”!

Admin ::: 25-05-2015 ::: 387 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
,,Dwójka” przyłącza się do akcji ,,Dzieci Lubelszczyzny polskim dzieciom ze Lwowa” - zbiórka darów!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wszyscy Ci, którzy chcą pomóc!
Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się do akcji wspierającej polskie dzieci mieszkające we Lwowie.


Uwaga! W dniach 25.05.2015 r. – 03. 06.2015r. odbędzie się zbiórka darów dla polskich dzieci mieszkających we Lwowie.
Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc polskim dzieciom, w trudnej sytuacji społeczno-politycznej. Celem bezpośrednim jest zapewnienie dzieciom podstawowych warunków bytowych oraz wniesienie odrobiny radości w życie najmłodszych.
Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Lubelszczyzny pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.


        Dary zostaną przekazane:

  • polskim dzieciom skupionym wokół parafii św. Antoniego we Lwowie - około 100 osób;

  • polskim dzieciom w oddziale przedszkolnym – około 50 osób;

  • polskim i ukraińskim dzieciom w Domu Dziecka przy ul. Tadżyckiej - około 50 osób;

Szczególnie mile widziane będą:
- artykuły chemiczne;
- artykuły żywnościowe (w tym słoiczki, dania dla niemowląt);
- kosmetyki,
- zabawki, puzzle, gry, książki(nowe lub w bardzo dobrym stanie);
- artykuły szkolne, pampersy;
- nowe: skarpety, bielizna, rajstopy, ręczniki, pościel itp.

Dary prosimy przekazywać do szkolnych koordynatorów akcji: p. A. Grudki, p. H. Kocon, p. B. Złotuchy lub bezpośrednio do biblioteki szkolnej.


Z góry dziękujemy;)
SUKCES WERONIKI NA ETAPIE OKRĘGOWYM (WOJEWÓDZKIM) OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

Admin ::: 21-05-2015 ::: 501 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        Na tegorocznym etapie wojewódzkim olimpiady naszą szkołę oraz Zarząd Rejonowy PCK w Opolu Lubelskim reprezentowała Weronika Cyrkler, uczennica klasy IIb Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim. W trakcie zmagań konkursowych uczennica musiała wykazać się szeroką wiedzą na temat zdrowia, zdrowego stylu życia, uzależnień i chorób a także wiedzą o PCK. W ramach konkursu przygotowała i zaprezentowała akcję prozdrowotną o profilaktyce chorób nowotworowych pod hasłem „Moje zdrowie w moich rękach” (o czym pisaliśmy wcześniej). Weronika zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i zakwalifikowała się do etapu krajowego, który odbędzie się w dniach 28 – 30 maja w Zgierzu. Dodatkowym sukcesem Weroniki jest to, że była uczestniczką, która uzyskała najwięcej punktów w obu kategoriach (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem Weroniki była p. Aurelia Kaczor.

Laureaci etapu okręgowego 16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym

Admin ::: 20-05-2015 ::: 345 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          29 kwietnia 2015 w LSCDN w Lublinie, w Oddziale LSCDN w Chełmie i w Publicznym Gimnazjum nr 1 we Włodawie odbył się etap okręgowy konkursu o Poleskim Parku Narodowym. Do konkursu przystąpiło 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tytuł laureata etapu okręgowego i kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego ze szkół podstawowych uzyskało 25 uczniów a z gimnazjów 18. Etap ogólnopolski Konkursu o PPN  odbędzie się 11 czerwca 2015r. w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty.
          W etapie okręgowym ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim udział wzięli Mateusz Błażejczyk, Aleksandra Smaga i Katarzyna Wiciel, natomiast z Gimnazjum nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim Eliza Zagozdon, Dominika Śledzik i Julia Duda. Mimo, że konkurs był trudny, do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 5 uczniów z naszej szkoły.
          Tytuł laureata etapu okręgowego i kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego uzyskali: Mateusz Błażejczyk (II miejsce), Aleksandra Smaga (VI miejsce), Katarzyna Wiciel (VII miejsce), Dominika Śledzik (VI miejsce) i Julia Duda (VI miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczniów była p. Aurelia Kaczor.

Julia Duda i Dominika Śledzik


       

DRUGA „PRZEDSZKOLADA” W „DWÓJCE”

Admin ::: 20-05-2015 ::: 292 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          8. maja na boisku „Orlik” odbyła się II „Przedszkolada”. Było to niecodzienne spotkanie najmłodszych zawodników sportowych. Udział wzięły „zerówiaki” z Zespołu Szkół Nr1 w Opolu Lubelskim, Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim, z Zespołu Szkół w Kluczkowicach, Przedszkola w Zespole Szkół w Józefowie nad Wisłą oraz gospodarze – z Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim. Celem spotkania była przede wszystkim dobra zabawa, wspólne spędzenie czasu przez rówieśników, ale nie zabrakło emocji i współzawodnictwa. Mali zawodnicy walczyli o złoty, srebrny i brązowy puchar. Dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną i zaangażowaniem.
          Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Kluczkowic, drugie – drużyna z Zespołu Szkół Nr 1, pierwsze miejsce wywalczyły dzieci z Zespołu Szkół Nr 2. Wszyscy mieli możliwość wziąć udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Każda z drużyn oraz kibice poszczególnych oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swe umiejętności wokalne i taneczne. Na twarzach był widoczny uśmiech, zadowolenie czemu sprzyjała piękna słoneczna pogoda.
          Mali zawodnicy oraz kibice mieli możliwość podpatrzeć piłkarskie umiejętności zawodników UKS „Dubler” pod czujnym okiem pana Tomasza Jasika. Odbył się konkurs na najlepszego strzelca na bramkę. Wszystkim poczynaniom przyglądała się i oceniała komisja sędziowska w składzie: siostra Dominika, pan dyrektor Jerzy Kramek, pan Krzysztof Janoszczyk, pan Andrzej Fliszkiewicz, pan Tomasz Jasik. Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: pani Małgorzata Gorzym i pani Agnieszka Czapla.

         

Wizyta w Bibliotece Publicznej

Admin ::: 16-05-2015 ::: 327 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
Klasa I a wzięła udział w obchodach otwartego tygodnia Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Przed widownią przedszkolaków z „Promyczka” wystąpiła z teatrzykiem „Na straganie”. Po występie były wspólne zabawy integracyjne i zwiedzanie biblioteki. Pierwszaki zostały włączone w poczet czytelników.      

          

     

,,Witaj, majowa jutrzenko!”

Admin ::: 05-05-2015 ::: 312 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          4 maja uczniowie klas czwartych ZS nr 2, pod opieką wychowawczyń: p. Renaty Kopycińskiej , p. Agaty Wesołowskiej- Błażejczyk i p.Mariusza Dobrosza (oprawa muzyczna) , przedstawili program artystyczny składający się z montażu słowno- muzycznego i pantomimy, nawiązujący do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          Wykonawcy wcielili się w role postaci historycznych tamtych czasów i przybliżyli nam burzliwe dzieje naszej Ojczyzny. Wyjaśnili ,dlaczego jest to tak ważny dzień dla historii Polski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.         

Apel a okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Admin ::: 01-05-2015 ::: 308 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Żołnierzom naszym, jeńcom wojennym
Zamordowanym w Katyniu - Katyniach
Krzyże wniesiemy... Krzyże pamięci...
Krzyże chwały i krzyże święte.
Dajmy im miejsce, miejsce godne
Godne i trwałe - w nas
W rodzinach naszych, w narodzie, w historii.

     

     

        30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum, pod opieką p. Agnieszki Kramek, p. Agaty Wesołowskiej- Błażejczyk i p. Mariusz Dobrosza, przypomnieli nam montażem słowno- muzycznym losy polskich oficerów zamordowanych w 1940r. na terenie ZSRR.

Była to wspaniała lekcja historii.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorzy

"Czytające dłonie"

Admin ::: 29-04-2015 ::: 385 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Dnia 27 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 odbyło się niezwykłe wydarzenie w Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim mające na celu integrację z osobami niepełnosprawnymi - niewidomymi i niedowidzącymi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim (kl. I a gimnazjum), by, jak się okazało, poznać świat ludzi niewidomych.
          Spotkanie otworzyła Dominika Majcher (uczennica ZS Nr 1) piosenką „Swing”.
          Pierwszą z osób niepełnosprawnych, która zgodziła się przybyć do biblioteki, był pan Jacek Galuba. Pan Jacek jest niewidomy od 10 roku życia, ale choroba nie odebrała mu pogody ducha, optymizmu i mimo że sam wymaga opieki, udziela się w wielu imprezach charytatywnych. Jest wolontariuszem akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” czy „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Jak mówi pan Jacek, mimo że jest niewidomy, pamięta jeszcze litery i potrafi posługiwać się długopisem, ale w momencie utraty wzroku musiał nauczyć się alfabetu Braille’a i to nim posługuje się na co dzień. Pan Jacek przedstawił młodzieży podstawowe narzędzia służące do nauki alfabetu Braille’a, maszynę do pisania, pomoce naukowe (np. mapa świata dla osób niewidomych), które to młodzież mogła obejrzeć i spróbować czytać dłońmi. Rozdano również przybyłym gimnazjalistom alfabety Braille’a, a potem ochotnicy mogli przy pomocy napisać własne imię na maszynie lub samodzielnie na papierze. Była również możliwość obejrzenia rękodzieła pana Jacka, czyli filcowaną biżuterię i ceramikę.
         Drugim gościem, który uczestniczył w spotkanie, była pani Marzena Smaga. Pani Marzena nie jest całkowicie pozbawiona wzroku, ale jest osobą niedowidzącą. Opowiedziała nam, jak wygląda jej życie, jako osoby różniącej się od większości społeczeństwa, jak zachowują się ludzie w stosunku do niej, ale i do innych osób niepełnosprawnych.
          Kolejnym punktem spotkania była dyskusja o tolerancji. Rozpoczęła ją pani Agata Grudka, przybliżając uczestnikom znaczenie tego słowa. Wyjaśniła także, co przez nie rozumiemy. Potem każdy z widowni mógł powiedzieć, jak sam rozumie pojęcie ,,tolerancja”, czy spotkał się kiedyś z oznaką tolerancji lub nietolerancji i czy sam się do niej dostosowuje.
         Następnie uczniowie z klas gimnazjalnych z zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim przeczytali wcześniej wybrane wiersze, tematycznie nawiązuje do książek. Był to symboliczny ukłon w stronę osób niewidomych – podziękowanie za możliwość poznania świata tak odmiennego od naszego. Czytającymi byli: Dawid Kuchta, Natalia Czopek, Gabrysia Jurak i Adrian Pasek.
         Spotkanie w bibliotece zakończyła także Dominika Majcher piosenką „Co się stało z mamą?”
          Następnie wszyscy wyszli do parku naprzeciwko biblioteki. Tam pani Justyna, która na co dzień jest przewodnikiem osób niewidomych, pokazała, jak posługiwać się białą laską. Zademonstrowała metody sprawdzania powierzchni, po której idziemy. Można wyróżnić kilka, są to: szuranie, trzypunktowa oraz naprzemienna. Potem można było spróbować samodzielnego przejścia z białą laską (z zawiązanymi oczami).
         Zebranie to miało na celu integrację i pokazanie, że osoby niepełnosprawne częściowo lub całkowicie nie są gorsze od ludzi w pełni zdrowych. Potrafią aktywnie spędzać czas, i jak się okazało, o wiele bardziej efektywnie korzystać z uroków życia. Nie tracić czasu na zbędne marudzenie, grymaszenie, ale realizować swoje pasje, marzenia, poznawać ludzi, podróżować – czerpać z życia pełnymi garściami.
         Niewątpliwie spotkanie to skłoniło młodzież do refleksji nad własnym życiem, sposobem myślenia nie tylko o osobach niepełnosprawnych, ale i o sobie. Każdy był bardzo zasłuchany w czasie spotkania i zadowolony, że tak spędził czas, poznając nowych ludzi i dowiadując się nowych rzeczy oraz otwierając oczy na problemy innych.

Natalia Czopek kl. II a gimnazjum


         

Ogłoszenie dla rodziców kandydatów

Admin ::: 29-04-2015 ::: 343 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Plik w formacie .pdf

,,ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK” 2015

Admin ::: 27-04-2015 ::: 343 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          22 kwietnia 2015r. w Opolskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający Słowik”. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów. Z klasy O I Weronika Łyjak, Antoni Flont, Gabriela Chlebicka - opiekun A. Czapla, z kl. I a Kamila Florek, Klaudia Woś, Julia Wrona - opiekun E. Wawer, z kl. I b Antonina Maciąg, Zofia Gajdzińska - opiekun M. Łukasiewicz, z klasy II a Michał Furtak, Wiktoria Wrona, Antonina Adamkiewicz - opiekun R. Majkowska- Wojdyła, z kl. II b Przemek Czapla -op. E. Rodak, z kl. III a Kamila Superson, Julia Jeziorska - opiekun B. Złotucha, III b Julia Klocek i Jan Walencik – op. A. Piątek. Jury po przesłuchaniu 42 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych przyznało II miejsce w kat I (6-10) lat uczennicy z naszej szkoły Antoninie Maciąg z kl. I b - op. M. Łukasiewicz, oraz III miejsce Julii Wronie z kl. I a - op. E. Wawer. Ponadto Jury wyróżniło 3 uczniów: Michała Furtaka z kl. II a – op. R. Majkowska-Wojdyła, Przemka Czaplę z kl. II b - opiekun E. Rodak oraz Jana Walencika z kl. III b - opiekun A. Piątek.
          Nominację do reprezentowania powiatu opolskiego w etapie wojewódzkim ,,Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, Śpiewający Słowik” otrzymała Antonina Maciąg z klasy I b, której opiekunką jest p. M. Łukasiewicz.
          Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym. Mocno trzymamy kciuki za Tosię Maciąg.

opracowała M. Łukasiewicz zdjęcia A. Czapla

                           

Dawid – mistrz recytacji województwa lubelskiego!

Admin ::: 27-04-2015 ::: 331 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          W miniony piątek (24 kwietnia 2015 r.) odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie turniej wojewódzki IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia”. Nasz powiat, w trakcie zmagań 24 recytatorów, reprezentował Dawid Kuchta, uczeń klasy I a Gimnazjum Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim i jak się okazało swoją prezentacją, brawurowo pokonał rywali i wywalczył I miejsce w turnieju wojewódzkim oraz nominację do etapu finałowego (ogólnopolskiego), który w dniach 29 – 31 maja odbędzie się w Bielsku Białej.

          Konkurs ten ma na celu propagowanie kultury żywego słowa, prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyartykułowanie swojego stosunku do świata i ludzi. Służy również konfrontacji dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenia warsztatu recytatorów – co podkreślają organizatorzy.
          Każdy, kto choć raz przygotowywał się do wystąpienia publicznego, wie, jak trudna jest to sztuka. Jak sprawić, by słuchano nas z uwagą i zaciekawieniem? Dawidowi się to bez wątpienia udało. Bardzo wysoki poziom prezentacji konkursowych dodatkowo podnosi wartość wygranej i ,,poprawia” smak zwycięstwa.
          Co można powiedzieć o samym Dawidzie? Na pewno to, że jest on wesołym, bardzo zdolnym, skromnym, zaangażowanym, pełnym pomysłów i pracowitym gimnazjalistą, który oprócz recytacji, ma jeszcze wiele innych pasji. Sukcesy osiąga również w konkursach matematycznych, jest członkiem DZTL ,,Powiśloki”, od września 2014 roku objęty stypendium Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, aktywnie działa w projekcie Erasmus + realizowanym w Zespole Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim, a poza tym bierze udział w niemal każdej szkolnej akademii. Czy to mało? Każdy kto przez chwilę się nad tym zastanowi, sam odpowie sobie na to pytanie.
          Prezentowane przez Dawida Kuchtę dwa utwory (fragment P. Beręsewicza ,,Kiedy chodziłem z Julką Maj” oraz wiersz J. Tuwima ,,Jeżeli”) wywołały szeroki uśmiech nie tylko na twarzach jury, ale i rywali, co pozwoliło naszemu recytatorowi wygrać turniej i razem z konkurentem z Białej Podlaskiej (W. Pietrow) reprezentować województwo lubelskie w etapie finałowym. Miejmy nadzieję, że w Finale Ogólnopolskim IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia” prezentacja Dawida da tyle samo szczęścia, a występ w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku Białej przyniesie kolejne laury. Gratulujemy!Agata GrudkaOgłoszenia!

Admin ::: 27-04-2015 ::: 276 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

CENY OBIADÓW W MIESIĄCU MAJU 2015

- dzieci oddział „0” i kl. I szkoły podstawowej 44,00 zł.


- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 58,00 zł.

- gimnazjum kl. I - III 58,00 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 116,00 zł


Informacje do przelewuSerdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie (wywiadówkę), która odbędzie się w naszej szkole:Klasy 0 - V Szkoła podstawowa - w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. początek godz. 16.30


Klasy VI Szkoły Podstawowej i I - III Gimnazjum - we wtorek 28 kwietnia 2015 r. początek godz. 17.00


2 - SZKOŁA MUZYCZNA
4 - 5b
6 - 2b
7 - 2a
10 - 3b
11 - 3a
12 - X
14 - X
13 - 5a
15 - 4b
16 - X
17 - X
20 - X
21 - 4a

mała szkoła - O I
nowy budynek - O II
mała szkoła - 1 a
mała szkoła - 1 b

2 - SZKOŁA MUZYCZNA
4 - 2b
6 - X
7 - X
10 - 1a
11 - 2a
12 - X
14 - 1b
13 - 3b
15 - 3a
16 - 6a
17 - X
20 - 6b
21 - X


Zarządzenie Dyrektora Szkoły w sprawie Regulaminu Rekrutacji

Admin ::: 16-04-2015 ::: 291 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta


Załącznik - Oddziały Przedszkolne

Załącznik - Szkoła Podstawowa

Załącznik - Gimnazjum

Cała treść zarządzenia po kliknięciu w tekst w ramce. Format pdf.

,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

Admin ::: 15-04-2015 ::: 272 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”          W dniu 27 marca 2015 roku w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbył się IV etap wojewódzki XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

          Do zmagań konkursowych przystąpiło 15 drużyn z województwa lubelskiego. Uczniowie musieli rozwiązać zadania testowe dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej, ekologii, ochrony środowiska oraz wiedzy o parkach krajobrazowych Lubelszczyzny. Dodatkową konkurencją było rozpoznawanie 200 chronionych roślin i zwierząt na podstawie fotografii.
          W trakcie sprawdzania prac przez Komisję Konkursową, młodzież miała okazję zwiedzić Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Jest to jedyny ogród zoologiczny w województwie lubelskim oraz jeden z nielicznych na wschodzie Polski. Podczas wycieczki dopisała słoneczna pogoda więc  zwiedzający mieli możliwość zobaczenia całego kompleksu ogrodu zoologicznego.
          Po powrocie nastąpiło oficjalne odczytanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Dominika Śledzik, Mateusz Kasiak, Julia Duda, Kacper Ziętek zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata. Opiekunem drużyny była p. Aurelia Kaczor.


             

Gimnazjalni Władcy Słów…

Admin ::: 14-04-2015 ::: 415 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, świętaZwracaj uwagę na sens, a głos już sam to wypowie. (Lewis Caroll)


          Już po raz 9 w Opolskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia”. 8 kwietnia 14 recytatorów z powiatu opolskiego walczyło słowem o nominację do etapu wojewódzkiego. Każdy z uczestników konkursu prezentował na scenie dwa utwory: fragment prozy i wiersz. Powinny być to teksty (jak wskazują organizatorzy), które pozwalają młodzieży na przedstawienie swojego punktu widzenia rzeczywistości, otaczającego świata; pokazania tego, co najbardziej interesuje, dotyka, denerwuje, śmieszy czy po prostu porusza.
          Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim reprezentowało sześcioro uczniów: Gabriela Jurak (kl. I a), Dawid Kuchta (kl. I a), Igor Starek (kl. I a) (op. p. A. Grudka), Natalia Czopek (kl. II a), Wiktoria Stępień (kl. II a) (op. p. M. Łyjak) oraz Julia Misztal (kl. III a) (op. p. A. Wesołowska – Błażejczyk). Bez wątpienia nasi gimnazjaliści zawojowali scenę i oczarowali swoimi prezentacjami jury, bowiem aż troje recytatorów, na pięciu nagrodzonych, to uczniowie "Dwójki"!
          Wyróżnienia w etapie powiatowym IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia” otrzymały: Gabriela Jurak i Natalia Czopek, nominację do etapu wojewódzkiego natomiast otrzymał Dawid Kuchta – jako reprezentant powiatu opolskiego weźmie udział w koncercie laureatów i już 24 kwietnia będzie rywalizował z recytatorami z województwa lubelskiego o awans do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy!
          Oprócz zaprezentowania się na scenie, zmierzenia się z tekstami, tremą, reakcją publiczności, nasi uczniowie mieli możliwość po zakończeniu konkursu porozmawiania o swoich prezentacjach – mocnych i słabych stronach – z panią Anną Kistelską, członkinią jury konkursu, pełniącą funkcję Głównego Instruktora ds. Literatury i Recytacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Była to niewątpliwie cenna lekcja, a szczegółowe wskazówki każdy z uczestników wziął zapewne głęboko do serca i zastosuje przygotowując kolejne utwory do recytacji.
          Pani Anna Kistelska starała się uświadomić gimnazjalistom, jak ważny jest wybór tekstu, zrozumienie go, ładunku emocjonalnego, który za sobą niesie, by mogli, interpretując utwór na scenie, stać się prawdziwymi Władcami Słów.

Autor: Agata Grudka<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0331
Album: Dublet Dublera

Linki
Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015