<!-- [site-name] -->  
Powrót na stronę główną Przejdź do swojego profilu Forum Rada Rodziców

Cytaty

Dzień, w którym się nie śmiałeś, jest dniem straconym.

-- Phil Bosmans

Aktualności


tn_IMG_20150905_102348
Album: Narodowe czytanie "Lalki"

Menu główne

Galeria Świetlicy

"Mała Szkoła"

Sukcesy sportowe


koszykówka
Album: Finały wojewódzkie!

Tydzień wycieczkowy


tn_CAM00328
Album: Wycieczka w Pieniny klas V

"Powiśloki" w Hiszpanii

Oddziały przedszkolne


Uczymy się tańczyć
Album: Z życia "Zerówki"

Projekty

Laureaci


tn_skanuj0324
Album: Laureaci

Sport w szkole

Online

Obecnie jest 14 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Temat: Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920   >

Ach! Co to był za bal?

Admin ::: 21-01-2015 ::: 343 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Dnia 10 stycznia 2015r. w sobotę odbyła się zabawa choinkowa dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorami tegorocznej zabawy były wychowawczynie klas III: p. Beata Złotucha i p. Anna Piątek. Miłym akcentem był występ naszej absolwentki Klaudii Kowalczyk, której towarzyszyła uczennica klasy IIIa Kamila Superson w świątecznej piosence pt. "Kto wie czy za rogiem". Super zabawę przy fajnych efektach i muzyce disco przygotował D.J. p. Mariusz Zielonka. Wszyscy świetnie się bawili: dzieci, rodzice i nauczyciele. Nowoczesne tańce przeplatane były atrakcyjnymi konkursami i zabawami prowadzonymi przez obie panie. Komisja składająca się z rodziców wybierała najlepszych, których nagradzano słodyczami refundowanymi przez Radę Rodziców. W sobotę nie zabrakło tańców, muzyki i wielu niespodzianek. To była świetna zabawa!!!


       

„Kolęda płynie z wysokości”

Admin ::: 30-12-2014 ::: 305 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim rozbrzmiewały kolędy. Słychać je było nie tylko na klasowych spotkaniach opłatkowych.
         Przed południem 19 grudnia 2014 r. cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by obejrzeć widowisko bożonarodzeniowe „Kolęda płynie z wysokości”. Jasełka rozpoczęły się nastrojową pastorałką zaśpiewaną przez Patrycję Micek, grającą rolę Matki. Do wigilijnego stołu zapraszała ona oprócz swej rodziny i sąsiadkę wdowę, i osieroconego kolegę syna, podkreślając, że:


„Dla tych co na morzu, dla tych, co na ziemi
Dzieciątko się urodzi.
Ukoi prawych, umocni słabych,
oświeci tego, kto błądzi”

         W trakcie przedstawienia przypomniano historię narodzenia Jezusa. Nie zabrakło inscenizacji męczącej wędrówki Józefa i Maryi, poszukiwania noclegu, narodzin Dzieciątka oraz oddawania hołdu przez pasterzy i mędrców.
         Stało się tradycją Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim, że w trakcie widowisk bożonarodzeniowych przy żłóbku gromadzą się również współcześni ludzie, którzy przedstawiają nowo narodzonemu Bogu swoje bolączki i opowiadają o problemach dręczących mieszkańców Ziemi. W tym roku poruszono kwestię braku porozumienia pomiędzy ludźmi. Młodzi aktorzy dostrzegli konieczność doskonalenia się w empatii. Mówili też o trudnej sztuce wybaczania i potrzebie życzliwości we wzajemnych relacjach. Jest to niezwykle ważne w naszym samodoskonaleniu, bo ,, gdy żal w nas tkwi , nie spełni się nam nic”.
Spektakl zakończył się pastorałką z prośbą o błogosławieństwo:
,,Na nasze ludzkie cierpienie - błogosław nam.
Na życie pełne zwątpienia - błogosław nam.
Na radość w naszej rodzinie - błogosław nam.
Na smutne, samotne godziny - błogosław nam.”

Aktorzy wyrazili przekonanie, że istnieje szansa zmian na lepsze we wzajemnych relacjach miedzy ludźmi:
„Może kiedyś tak się stanie,

że co dobre, w nas zostanie.

I każdego dnia będzie tak,

a nie tylko raz do roku,

kiedy wszystko białe wokół”.



         Widowisko „Kolęda płynie z wysokości” zostało przygotowane przez uczniów klas I-III gimnazjum i IV- VI szkoły podstawowej. Gimnazjaliści wystąpili w rolach: Maryi, Józefa, Trzech Króli, Aniołów, Matki oraz Mieszczanina. Odpowiadali również za recytację utworów przy żłóbku i akompaniament. Dzieci, Mgiełki, Pasterze i Aniołki to uczniowie klasy IV a Ojca zagrał Mateusz Błażejczyk z klasy VI a, a Mieszczankę, która wyśpiewała, co się wydarzyło w Betlejem - uczennica klasy VI b Anna Wrona. Pozostali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści tworzyli chór wykonujący kolędy i pastorałki.
         Dekorację, jak co roku, przygotował pan Cezary Łukasiewicz, oprawą muzyczną zajął się pan Mariusz Dobrosz, a scenariuszem i choreografią pani Dorota Kopeć, pani Renata Kopycińska
i siostra Dominika.
         Przedświąteczne spotkanie zakończyły życzenia Dyrektora Szkoły, pana Jerzego Kramka, skierowane do wszystkich zebranych w sali i ich rodzin.


Renata Kopycińska

Życzenia świąteczne

Admin ::: 22-12-2014 ::: 366 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych oraz wszelkiej pomyślności i nadspodziewanych sukcesów w nowym 2015 roku.


Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Absolwentom i Sympatykom życzy Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim

"Ocalić od zapomnienia..."

Admin ::: 12-12-2014 ::: 396 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Pamiątka rodzinna...

          Każda rodzina posiada pamiątki rodzinne. Szczególnie ważne są te, które pozostały po naszych przodkach.
          Pamiątka rodzinna, którą opiszę nie jest zbyt wartościowa, ale dla mnie i dla mojej rodziny to prawdziwy skarb.
          Naszą pamiątką rodzinną jest gwizdek. Pochodzi on z czasów wojny. Używał go mój pradziadek. Gwizdek jest niewielki. Jest wykonany z mosiądzu, na którym widać upływ czasu. W niektórych miejscach mosiądz pociemniał lub pojawiły się na nim przebarwienia. W środku gwizdka widać dwie kulki również z mosiądzu, które ułatwiają gwizdanie. Nasza pamiątka jest zniszczona, widać, że była wielokrotnie używana.
          Dowiedziałem się, że w czasie wojny mój pradziadek gwiżdżąc ostrzegał okolicznych mieszkańców przed Niemcami. Dźwięk gwizdka był sygnałem, że należy uciekać i chronić się przed okupantem. W ten sposób mój pradziadek ocalił życie wielu osób.
          Gwizdek pozostanie w mojej rodzinie na zawsze.
          Jego historię przekażemy z moim bratem naszym dzieciom aby pamiętać o bohaterstwie naszego przodka, aby przetrwała jak najdłużej.

Bartłomiej Kuś kl.IVb

          Każda rodzina posiada pamiątki i tradycje rodzinne. Są one bardzo ważne, ponieważ dzięki nim możemy utrwalać i zachowywać pamięć o naszych przodkach.
          Pamiątką rodzinną, która jest przechowywana w mojej rodzinie od trzech pokoleń jest hełm strażacki. Mój pradziadek był strażakiem, często uczestniczył w akcjach gaśniczych, gdyż w dawnych czasach, ze względu na fakt, iż domy były drewniane i kryte strzechą często wybuchały pożary. Praca strażaka w dawnych czasach nie wyglądała tak jak teraz. Strażacy do pożarów jeździli wozami drabiniastymi zaprzężonymi w konie. Gasząc pożary narażali własne życie. Hełm pradziadka jest wykonany z mosiądzu. Jest bardzo zniszczony, co świadczy o tym, że pradziadek uczestniczył w wielu akcjach. Pod szyją hełm jest zapinany skórzanym paskiem. Nasza tradycja rodzinna jest również związana z zawodem strażaka. W naszej rodzinie pożary gasili: mój pradziadek, dziadek, teraz strażakami są mój tata i wujek Hubert. Każdego dnia aby ratować ludzi narażają oni własne życie i zdrowie. Ja w przyszłości chciałabym także kultywować naszą tradycję rodzinną. Myślę o wstąpieniu do żeńskiej drużyny strażackiej.
          Uważam, że trzeba dbać o pamiątki i tradycje rodzinne. Dzięki nim zawsze będziemy pamiętać skąd pochodzimy, jakie są nasze korzenie. Myślę, że człowiek, który nie pamięta o swoich przodkach i tradycjach rodzinnych nie może być szczęśliwy.

Kamila Furtak kl. IVb

       

Informacja dla rodziców

Admin ::: 10-12-2014 ::: 289 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Opole Lubelskie, 09.12.2014 r.


Szanowni Państwo


        Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim informuje, że następujące dni:

- 22 - 24.12.2014 r.
- 29 – 31.12.2014 r.
- 2 i 5 stycznia 2015 roku są dniami wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów.


Jeżeli chcecie Państwo, by Wasze dziecko spędziło ten czas w szkole, to informujemy, że zapewnimy uczniom opiekę świetlicową w w/w dniach w godzinach od 7.00 do godz.16.00.
W tym celu prosimy wypełnić formularz (załącznik nr 1) i dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 17 grudnia 2014 roku do godziny 15:00.
Niedostarczenie w/w załącznika do sekretariatu w w/w terminie będzie świadczyło o tym, że nie oczekujecie Państwo naszej pomocy w opiece nad dzieckiem w w/w dniach
Proszę potraktować sprawę jako bardzo pilną.



List Pani Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej do Dyrektorów Szkół

Pasowanie na Świetliczaka

Admin ::: 09-12-2014 ::: 494 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dziś w świetlicy wydarzenie
Przyjmujemy nowe dzieci.
Będzie uroczystość mała,
Atrakcyjnie czas nam zleci….


19 listopada 2014 roku grupa pierwszaków została przyjęta w poczet Świetliczaków.
Zanim to nastąpiło dzieci musiały przejść kilka prób przygotowanych przez wychowawczynie. Zabawy dostarczyły dzieciom mnóstwo emocji.
Na zakończenie zabawy dzieci złożyły odcisk palca na regulaminie świetlicy i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

     

      

"Spotkanie z książką" - wizyta w zerówkach

Admin ::: 06-12-2014 ::: 291 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta          5 grudnia 2014 r. kółko czytelnicze "Spotkanie z książką" zaczęło przygodę z czytaniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
          Zaczęliśmy od zerówek, wychowanków pani Agnieszki Czapli oraz pani Małgorzaty Gorzym. Szczerze mówiąc z lekkim stresem szłyśmy na spotkanie umówione przez naszą koordynatorkę panią Agatę Wesołowską-Błażejczyk. Jednak nic bardziej mylnego! Nasi młodsi koledzy mile nas przywitali i z ciekawością słuchali bajek przygotowanych przez nas. Odpowiadali szczegółowo na pytania oraz chętnie wzięli udział w zabawach tj. kolorowanki, układanie puzzli. Miła atmosfera sprawiła, że nie czułyśmy różnicy wieku i chętnie rozmawiałyśmy na każdy temat. Nie zauważyłyśmy nawet, jak przyszła pora drugiego śniadania, co oznaczało koniec spotkania. Ze smutkiem pożegnałyśmy się i wróciłyśmy na lekcje.
          Po tak świetnym początku z pełnią optymizmu "zabieramy się" za inne klasy!

Karina Woś


         

Wojewódzki finał XVIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „ Tu i teraz”

Admin ::: 01-12-2014 ::: 418 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

        W dniu 26 listopada 2014 r. odbył się wojewódzki finał XVIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Tu i teraz".
       O godzinie 8.00 wyjechałam razem z moją instruktorką, panią Moniką Łyjak do Lublina. Spotkanie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii. W konkursie wzięło udział 43 finalistów. Po pięknych wystąpieniach uczestników nastąpiło wręczenie recytatorom i ich opiekunom dyplomów. Następnie każdy indywidualnie mógł otrzymać od członków jury wskazówki i rady do pracy nad tekstami na przyszłość. Wyniki poznaliśmy dwa dni później. Po zakończeniu konkursu poszłyśmy na pyszny obiad do pobliskiej naleśnikarni. Do Opola wróciłyśmy około godziny 16.
       To był dzień pełen wrażeń. Cieszę się, że moje starania są doceniane i że mogłam po raz drugi uczestniczyć w wojewódzkim etapie Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, chociaż nie udało mi się zostać laureatką. Chciałam także bardzo podziękować mojej wychowawczyni za pomoc i czas, który mi poświęciła oraz wskazówki, dzięki którym z roku na rok recytuję coraz lepiej.

Natalia Czopek kl. IIa

       

Recytatorzy z "Dwójki" znów w województwie!

Admin ::: 29-11-2014 ::: 382 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

         Jesienny Konkurs Recytatorski – etap wojewódzki – już za nami, ale i w tym roku odbył się z udziałem naszych recytatorów.
          W dniach 27 – 28 listopada 2014 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie miały miejsce przesłuchania najlepszych wielbicieli kultury żywego słowa z województwa lubelskiego. Zespół Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim i powiat opolski reprezentowały: Maja Kobiałka kl. IV a (op. p. R. Kopycińska) i Natalia Czopek kl. II a gimnazjum (op. p. M. Łyjak).

          Zanim dziewczęta znalazły się w gronie najlepszych, wygrały eliminacje szkolne, a potem prezentowały swoje interpretacje utworów na etapie powiatowym. Przeszły zatem długą drogę, począwszy od wyboru tekstu, nauki na pamięć, ćwiczeń dykcyjnych, interpretację, po opanowanie tremy i umiejętność zaprezentowania się na scenie, przed publicznością. By być wśród najlepszych, pokonały około 100 recytatorów na etapie szkolnym i powiatowym.
          Nie od dziś wiadomo, że na poziom biorących udział w konkursach, nie tylko recytatorskich, bardzo często motywująco działa silna konkurencja, która wyzwala skrywane niekiedy pokłady determinacji i chęci wygranej. Tak też zapewne było i w przypadku dziewcząt, które już od etapu szkolnego miały do czynienia z silnymi rywalami.
          Choć temat 18. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Teraz i tu" nie należał do najłatwiejszych, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim ochoczo przystąpili do szkolnego etapu.
          Recytatorzy zmierzyli się nie tylko z utworami, które mówią o otaczającej rzeczywistości, o problemach, zjawiskach, jakie dotykają nas na co dzień, ale były to teksty autorów debiutujących po 1989 roku – polska poezja i proza wymagająca często dojrzałego i wyrobionego odbiorcy.
          W etapie szkolnym (06. 11. 2014 r.) łącznie: szkoła podstawowa klasy IV – VI oraz gimnazjum – wzięło udział 35 uczniów.
         Jury w składzie: p. R. Kopycińska, p. M. Łyjak, p. A. Wesołowska – Błażejczyk i p. A. Grudka miało twardy orzech do zgryzienia. Wybrać tych najlepszych wcale nie było łatwo. Ostatecznie, aż 18 recytatorów zostało docenionych – 12 otrzymało nagrodę i awans do etapu powiatowego a 6 prezentacji konkursowych – wyróżnienia.
 
Nagroda i awans w szkole podstawowej:

Anna Bąk kl. IV a
Klaudia Czuryszkiewicz kl. IV a
Maja Kobiałka kl. IV a
Bartłomiej Kuś kl. IV b
Wiktoria Rola kl. VI a
Aleksandra Smaga kl. VI a


Wyróżnienia:

Mateusz Błażejczyk kl. VI a
Karolina Dębicka kl. IV a
Jakub Kucharczyk kl. IV b
Natalia Strawa kl. VI a

 
Nagroda i awans w gimnazjum:

Natalia Czopek kl. II a
Gabriela Jurak kl. I a
Julia Misztal kl. III a
Igor Starek kl. I a
Wiktoria Stępień kl. II a
Karina Woś kl. III a


Wyróżnienia:

Weronika Cyrkler kl. II b
Adrian Pasek kl. I b


          Etap powiatowy 18. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Teraz i tu”, który odbył się 12 listopada 2014 roku w OCK, dla uczniów "Dwójki” był bardzo udany. Na 10 osób wyróżnionych we wszystkich trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia) naszym recytatorom przypadło 5 zaszczytnych miejsc. Klaudia Czuryszkiewicz (op. p. R. Kopycińska), Bartłomiej Kuś (op. p. A. Wesołowska – Błażejczyk) i Igor Starek (op. p. A. Grudka) otrzymali wyróżnienia, a Maja Kobiałka i Natalia Czopek, jak już pisałam wcześniej, otrzymały nagrody i nominacje do etapu wojewódzkiego.
          Zdajemy sobie sprawę z tego, że mówienie, recytowanie, występowanie publiczne w taki sposób, żeby inni nas słuchali, byli nami nie tylko zaciekawieni, ale także zafascynowani, jest wielką sztuką. Wygłaszanie utworów poetyckich czy prozatorskich na scenie daje nam możliwość sprawdzenia się i ćwiczenia tej niezwykle trudnej umiejętności. Wszystkim zatem nagrodzonym, wyróżnionym, tym, którzy podjęli trud zmierzenia się z tekstem i samym sobą, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Agata Grudka


       


Ogłoszenie

Admin ::: 24-11-2014 ::: 455 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

CENY OBIADÓW W MIESIĄCU GRUDNIU 2014

- dzieci oddział „O” i kl. I szkoły podstawowej 33,00 zł.

- dzieci szkoła podstawowa kl. II - VI 43,50 zł.

- gimnazjum kl. I - III 43,50 zł.

- dorośli (pracownicy szkoły) 87,00 zł


Informacje do przelewu



ŚWIĘTO JABŁKA

Admin ::: 23-11-2014 ::: 316 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta
Święto jabłka

        W dniach od 4 do 6 listopada 2014 roku w naszej świetlicy w ramach realizowanego przez szkołę programu „Owoce w szkole” odbył się „Dzień Jabłka”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści dla zdrowia wynikają ze spożywania jabłek i innych owoców. W tych dniach świetlica przemieniła się w niezwykłą kuchnię, a dzieci w kucharzy, którzy przygotowywali przepyszne dania z jabłek: sok, zdrowe chipsy jabłkowe, szarlotkę oraz szaszłyki z jabłek z cynamonem. Dzieci z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych malowały jabłuszka z papieru, które potem zawieszały na gałązkach. Przygotowaliśmy opaski z czerwonym jabłuszkiem, które wykorzystaliśmy do inscenizacji piosenki pt.” Wniosły dzieci z sadu….” W naszej świetlicy pachniało jabłkami i cynamonem. Pod koniec zajęć odbyła się prezentacja i degustacja przygotowanych dań.
        Dni te minęły w „smakowitej i przepysznej” atmosferze. Dostarczyły dzieciom nie tylko miłych wrażeń i doświadczeń, ale przede wszystkim konkretnej wiedzy i mnóstwo witamin.


p. Anna Dąbrowska & p. Sławomira Leszczyńska


       

       
Więcej zdjęć znajdziecie Państwo w Galerii, folder: Święto jabłka.

11 listopada w Małej Szkole

Admin ::: 17-11-2014 ::: 322 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

Dnia 12.11.2014r. w Małej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przedstawiły najmłodsze dzieci w szkole, czyli „zerówiaki”, które przygotowała ich wychowawczyni pani Małgorzata Gorzym. Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, piosenki żołnierskie „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”. Atmosfera była podniosła i poważna, a jednocześnie radosna.



       

       

„Były czary i dziwy”, czyli czwartoklasiści w Lublinie

Admin ::: 14-11-2014 ::: 349 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta          W październiku 2014 r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim pod opieką wychowawców odwiedzili stolicę województwa lubelskiego.
          Pobyt w Lublinie rozpoczął się wizytą w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena. Podczas spotkania z lalkarzem czwartoklasiści dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat lalek teatralnych. Mogli obejrzeć kukiełki, pacynki, marionetki, jawajki oraz maski teatralne.
          Potem wielkie emocje czekały w sali teatralnej. Poznali bohaterką baśni Marii Kann, Weronkę, która w zamian za wodę z zaczarowanej studni potrzebną do uratowania chorego ojca obiecała poślubić Złotnika zaklętego w kaczora. Aby dotrzymać słowa, musiała w stalowych trzewiczkach przebyć drogę do zamku złej wiedźmy. Podczas wędrówki pokonała mnóstwo przeszkód. Udało jej się dotrzeć do celu i odzyskać ukochanego, bo była skromną dziewczyną o dobrym sercu, która nie rzucała słów na wiatr i zawsze chętnie służyła pomocą.
          Z „Baśni o zaklętym kaczorze” płynie przesłanie, że bezinteresowna pomoc zawsze zaprocentuje. Pomagając innym, nigdy nie zostaniemy sami w potrzebie.
          W dalszej części programu wycieczki znalazło się zwiedzanie Lubelskich Podziemi. Pokonując tę ok. 280 – metrową trasę turystyczną uczniowie poznawali z makiet i opowieści przewodnika historię miasta.
          Dzięki odrobinie techniki znaleźli się przez chwilę w płomieniach ognia, gdyż mieli okazję oglądać ruchomy teatrzyk przedstawiający wielki pożar Lublina z 1719 i cud Drzewa Krzyża Świętego.
Jedną z grup spotkała dodatkowa niespodzianka. Na Placu Po Farze mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami tworzącymi „Budkę Suflera”.
          Warto poznawać nie tylko odległe miejsca. Niepowtarzalny urok ma także najbliższa okolica, nasza mała ojczyzna. Dajmy jej szansę, aby nikt nie mógł nam powiedzieć : ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

KONKURSU PLASTYCZNEGO „MATKA BOŻA JESIENNA”

Admin ::: 13-11-2014 ::: 418 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

      W miesiącu październiku odbyła się w naszej szkole III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I – III, Szkół Podstawowych Archidiecezji Lubelskiej p. t. „Matka Boża Jesienna”. W konkursie wzięło udział 38 Szkół Podstawowych z Archidiecezji Lubelskiej nadsyłając 152 prace. Dnia 13 listopada 2014 roku, Komisja konkursowa oceniła i wybrała najlepsze prace spośród nadesłanych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny . Pomocą w ocenie prac byli uczniowie klasy I a naszego Gimnazjum, którzy bardzo chętnie służyli swoją opinią oglądając nadesłane prace. Pod kierunkiem pana Cezarego Łukasiewicza dokonali oni oceny artystycznej i wyboru laureatów i wyróżnień wśród małych artystów.
      Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom za nadesłane prace oraz życzyć kolejnych sukcesów w organizowanych konkursach.

P.S.: Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz dyplomy wyróżnionych zostaną przesłane pocztą.

s. Dominika Iwona Lis





     

       

OSTATNIE ODLOTY – WARSZTATY ORNITOLOGICZNE W PIOTRAWINIE

Admin ::: 10-11-2014 ::: 469 raz(y) oglądano.

Wydarzenia, spotkania, rocznice, święta

          W dniach 23 i 24 października ponad 100 uczniów klas V i VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum Zespołu Szkół Nr 2 w Opolu Lubelskim uczestniczyło w warsztatach ornitologicznych połączonych ze zwiedzaniem Piotrawina, organizowanych przez Gminny Ludowy Klub Sportowo - Turystyczny Niwa Łomazy, przy współudziale Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak" w ramach osi IV LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 - małe projekty.

          Warsztaty ornitologiczne poprowadzili prawdziwi pasjonaci. Pan Robert Rudolf z pasją opowiadał o ptakach żyjących w Małopolskim Przełomie Wisły. Zaś Pan Witold Niedziałek ciekawie opowiadał o historii pałacu, kościoła
i kaplicy grobowej rycerza Piotrowina.
          Program warsztatów składał się z trzech części. Pierwsza część zajęć odbyła się w Pałacu Piotrawin, dawnej siedzibie biskupów krakowskich. Były to ornitologiczne zajęcia multimedialne, połączone z wyświetlaniem filmu
i rozpoznawaniem ptaków.
          Druga część to zajęcia praktyczne, które odbyły się na skarpie w kamieniołomach piotrawińskich. Uczniowie, wyposażeni w lunetę i lornetkę mogli obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku. Dowiedzieli się m.in. na czym polegają badania ptaków i jak je obserwować.
          Na zakończenie zajęć odbyło się zwiedzanie kościoła w Piotrawinie i jego mini muzeum, w którym znajduje się kolekcja obrazów wotywnych z XVII w.

          Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zaplanowanych zajęciach. Sprawozdania uczniów z warsztatów zostały zamieszczone zarówno na stronie internetowej naszej szkoły jak i gazetce ściennej w szkole. Dziękuję nauczycielom za pomoc w opiece nad wychowankami: p. Renacie Kopycińskiej, p. Agnieszce Kramek, p. Halinie Kocon, p. Marzannie Gradzińskiej, p. Tomaszowi Furdalowi i p. Cezaremu Łukasiewiczowi.

          Na prośbę uczniów, planowany jest wiosenny – podczas przylotów ptaków - wyjazd do Piotrawina. Już teraz serdecznie zapraszam.


Aurelia Kaczor – nauczyciel przyrody i biologii


   
W dalszej części artykułu - w zakładce "Cały artykuł" - relacje uczniów.
Cały artykuł: 'OSTATNIE ODLOTY – WARSZTATY ORNITOLOGICZNE W PIOTRAWINIE'

<   1234567891011121314151617181920   >

Ogłoszenie naboru

Kontakt

ul. Fabryczna 28
24-300 Opole Lubelskie

dyrektor (0-81) 827 21 92
sekretariat
tel.(0-81) 827 20 48
n.zint. (0-81) 793 837 246 Płaskorzeźba
nasz e-mail:
zesp_dwojka@poczta.onet.pl

Nasz patron

Z wielką radością prezentujemy naszego patrona
Oskara Kolberga


Oskar Dwójki

Erasmus +


Nowy projekt, który jest realizowany od września 2014 roku w naszej szkole. Zapraszamy do środka!

Programujemy


Run at logo.twentygototen.org

Szkoła Muzyczna

Dla ambitnych


e-Akademia Przyszłości w naszej szkole


Konkursy przedmiotowe
Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem".

UKS Dubler


tn_IMGA0328
Album: Dublet Dublera

Linki




Starsze artykuły

Starsze artykuły

Webmastering Mariusz Dobrosz

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies
 

© 2007 - 2015